Od nowej kadencji każda sesja rady miasta, rady gminy, rady powiatu i sejmiku województwa musi być transmitowana i nagrywana. To obowiązek nałożony styczniową (2018) nowelizacją ustawy o samorządzie terytorialnym. Przepisy zostały znowelizowane w ramach ustawy mającej na celu "zwiększenie udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych".
Nagrania z obrad są udostępniane w Biuletynie Informacji Publicznej lub na stronie internetowej danego samorządu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze