Reklama

Czy oglądasz, jak obradują radni? (SONDA)

Od nowej kadencji każda sesja rady miasta, rady gminy, rady powiatu i sejmiku województwa musi być transmitowana i nagrywana. To obowiązek nałożony styczniową (2018) nowelizacją ustawy o samorządzie terytorialnym. Przepisy zostały znowelizowane w ramach ustawy mającej na celu "zwiększenie udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych".

Nagrania z obrad są udostępniane w Biuletynie Informacji Publicznej lub na stronie internetowej danego samorządu.

Reklama

 

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości