Jedna ma powstać w Jakubówce, a druga w Grabowie Szlacheckim. Obie mogą mieć moc do 2 MW
Do urzędu gminy w Nowodworze wpłynęły pisma w związku z wydaniem decyzji środowiskowych dotyczących budowy dwóch farm fotowoltaicznych. Instalacje miałyby powstać w Jakubówce i Grabowie Szlacheckim. - Wnioski złożyły dwie firmy, która są zainteresowane takim przedsięwzięciem - mówi wójt Ryszard Piotrowski. Każda z farm miałaby produkować do 2 MW energii rocznie. - Realna szansa jest na budowę w Jakubówce. W miejscu gdzie ma powstać, plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje taką możliwość. Natomiast w Grabowie planu takiego nie ma - tłumaczy wójt. Gmina nie zdradza jednak, na których działkach miałyby powstać nowe inwestycje Odnawialnych Źródeł Energii. Firmy dzierżawią nieruchomości od prywatnych osób. Każda ma ponad 2 hektary. Na inwestycji może też zyskać gmina. Chodzi o podatek od nieruchomości. - To w przybliżeniu około 40 tys. zł rocznie - szacuje wójt.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze