Reklama

Czy Stężyca będzie miastem?

Urząd Gminy w Stężycy przedłużył konsultacje z mieszkańcami w sprawie nadania miejscowości statusu miasta

Pierwotnie konsultacje miały potrwać od 2 listopada do 15 grudnia. Teraz swoją opinię pełnoletni mieszkańcy gminy mogą wyrazić do 16 stycznia 2023 roku, odpowiadając na pytanie: "Czy jesteś za nadaniem miejscowości Stężyca statusu miasta?" Do wyboru są trzy odpowiedzi: "tak", "nie", "wstrzymuję się". Wypełniając ankietę trzeba także podać imię i nazwisko, datę urodzenia oraz adres zamieszkania. Tak wypełniony dokument należy złożyć u sołtysów lub w Urzędzie Gminy Stężyca w godzinach urzędowania.

Zdania mieszkańców Stężycy i okolicy są podzielone. - Zbytnio nie widzę potencjału, aby Stężyca była miastem. Ludzie tu nie są aktywni społeczne. Większość mieszkańców to osoby starsze. Nie ma większych inwestycji i zapewne ich nie będzie. A życie kulturalno-widowiskowe? Gdyby nie Wyspa Wisła, wiosną i latem nie byłoby nic ciekawego - mówi Wiktor, który niedawno wszedł w pełnoletność.

Reklama

Nieco inne zdanie ma jego rówieśniczka Julia. - Miasto to więcej pieniędzy na inwestycje, możliwość rozwoju. Myślę, że status miasta dałby kopa władzom, ale również całej społeczności - uważa dziewczyna.

Cały artykuł w "Twoim Głosie". Zapraszamy do lektury.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości