Reklama

Czytelnik Roku 2024 – Święto Miłośników Książek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dęblinie

Czytelnicy Roku 2024 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dęblinie! Nagrody dla najwięcej czytających. Inicjatywa wspierana przez lokalne instytucje.

 

Wytrwali miłośnicy literatury

Miejska Biblioteka Publiczna w Dęblinie po raz kolejny uhonorowała swoich najwierniejszych czytelników w ramach plebiscytu Czytelnik Roku 2024. To wydarzenie, które promuje kulturę czytelniczą i podkreśla rolę literatury w życiu mieszkańców.

W kategorii dorośli najwięcej książek przeczytali:

  • Zbigniew Buksiński – 258 książek

  • Barbara Bochyńska – 198 książek

  • Wanda Wawrzynowska – 181 książek

W kategorii młodzież wyróżnienia otrzymali:

  • Helena Bancerz – 24 książki

  • Bianka Lalak – 23 książki

  • Zofia Lalak – 22 książki

    Reklama

Najmłodsi czytelnicy wykazali się imponującymi wynikami w kategorii dzieci:

  • Adam Krzos – 84 książki

  • Ksawery Pawłowski – 68 książek

  • Stanisław Sadura – 52 książki

Podziękowania dla darczyńców

Nie byłoby tego wydarzenia bez wsparcia lokalnych instytucji. Burmistrz Miasta Dęblin, Roman Dariusz Bytniewski, ufundował nagrody dla laureatów, a nowo powstała lodziarnia „Lody z farmy” Mateusza Maruszewskiego zadbała o słodki poczęstunek dla uczestników.

Moc literatury

Czytelnictwo w Dęblinie rozwija się dynamicznie. Plebiscyt Czytelnik Roku to doskonała okazja do promowania miłości do książek i docenienia tych, którzy na co dzień oddają się lekturze. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

Reklama

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 13/05/2025 12:35
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości