Reklama

Darmowym autobusem na cmentarz

Mieszkańcy Ryk odwiedzający jutro cmentarz przy ulicy Królewskiej zamiast stać w korkach we własnych samochodach, mogą skorzystać z darmowej komunikacji. PKS Ryki uruchamia specjalną linię między os. Słowackiego a cmentarzem

W dzień Wszystkich Świętych (1 listopada) mieszkańcy udający się na cmentarz przy ul. Królewskiej będą mogli skorzystać z darmowej komunikacji autobusowej. Na linii "TESCO - koniec ul. Dolnej" od godz. 9 do 16 w obydwie strony będą kursować dwa autobusy. - Mam nadzieję, że to rozwiązanie zachęci mieszkańców do skorzystania z darmowej komunikacji, a tym samym rozwiąże chociaż w połowie problem korków, jakie powstają w tym dniu w okolicy cmentarza - mówi burmistrz Jarosław Żaczek.

Linia obejmuje:

I przystanek - ul. Słowackiego - parking przy TESCO

Reklama

II przystanek - ul. Słowackiego - przystanek autobusowy przy LO

III przystanek - ul. Wyczółkowskiego - parking przy galerii "Ósemka"

IV przystanek - ul. Kościuszki - parking autobusowy 

V przystanek - ul. Dolna (koniec ulicy przy cmentarzu) 

Przystanek nr V będzie również miejscem rozpoczęcia trasy busów w stronę powrotną w kierunku TESCO.

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Rysiek - niezalogowany 2019-10-31 10:49:52

    Na zdjęciu na którym Pan odwrócił się do czytelników dupą widać zabytkowy spichlerz należący niegdyś do zespołu dworskiego. Kiedy zostanie zrekonstruwany zespół dworski? Ten pan na zdjęciu to chyba Pan radny z sierskowoli.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Rysiek - niezalogowany 2019-10-31 10:50:34

    Na zdjęciu na którym Pan odwrócił się do czytelników dupą widać zabytkowy spichlerz należący niegdyś do zespołu dworskiego. Kiedy zostanie zrekonstruwany zespół dworski? Ten pan na zdjęciu to chyba Pan radny z sierskowoli.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gość 2019-11-01 16:45:42

    Rozwiązanie może i dobre, ale trochę brak.organizacji. Były podane godziny od do, a nie było podanych godzin zatrzymywania się tych autobusów na przystankach. Poza tym widziałem, że nie było zorganizowanych jakichś ławek dla ludzi starszych, żeby mogli sobie usiąść i zaczekać na przyjazd autobusu, zamiast stać. A przy cmentarzu i tak były korki, bo dopuszczono tam samochody.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości