Mieszkańcy Ryk odwiedzający jutro cmentarz przy ulicy Królewskiej zamiast stać w korkach we własnych samochodach, mogą skorzystać z darmowej komunikacji. PKS Ryki uruchamia specjalną linię między os. Słowackiego a cmentarzem
W dzień Wszystkich Świętych (1 listopada) mieszkańcy udający się na cmentarz przy ul. Królewskiej będą mogli skorzystać z darmowej komunikacji autobusowej. Na linii "TESCO - koniec ul. Dolnej" od godz. 9 do 16 w obydwie strony będą kursować dwa autobusy. - Mam nadzieję, że to rozwiązanie zachęci mieszkańców do skorzystania z darmowej komunikacji, a tym samym rozwiąże chociaż w połowie problem korków, jakie powstają w tym dniu w okolicy cmentarza - mówi burmistrz Jarosław Żaczek.
Linia obejmuje:
I przystanek - ul. Słowackiego - parking przy TESCO
II przystanek - ul. Słowackiego - przystanek autobusowy przy LO
III przystanek - ul. Wyczółkowskiego - parking przy galerii "Ósemka"
IV przystanek - ul. Kościuszki - parking autobusowy
V przystanek - ul. Dolna (koniec ulicy przy cmentarzu)
Przystanek nr V będzie również miejscem rozpoczęcia trasy busów w stronę powrotną w kierunku TESCO.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Na zdjęciu na którym Pan odwrócił się do czytelników dupą widać zabytkowy spichlerz należący niegdyś do zespołu dworskiego. Kiedy zostanie zrekonstruwany zespół dworski? Ten pan na zdjęciu to chyba Pan radny z sierskowoli.
Na zdjęciu na którym Pan odwrócił się do czytelników dupą widać zabytkowy spichlerz należący niegdyś do zespołu dworskiego. Kiedy zostanie zrekonstruwany zespół dworski? Ten pan na zdjęciu to chyba Pan radny z sierskowoli.
Rozwiązanie może i dobre, ale trochę brak.organizacji. Były podane godziny od do, a nie było podanych godzin zatrzymywania się tych autobusów na przystankach. Poza tym widziałem, że nie było zorganizowanych jakichś ławek dla ludzi starszych, żeby mogli sobie usiąść i zaczekać na przyjazd autobusu, zamiast stać. A przy cmentarzu i tak były korki, bo dopuszczono tam samochody.
Nie żartuj sobie z ludzi starszych, gdyż to grupa ludzi, która najbardziej wymusza ulgi dla siebie oszukują społeczeństwo. Wszędzie muszą siedzieć, ale stać pod blokiem i obfadywac sąsiada to mogą kilka godzin. Dotknęła mnie kiedyś dziwna sytuacja w rzeszowskiej komunikacji miejskiej. Posiadam orzeczenie o niepełnosprawności jak nie jeden, jechałem z małym dzieckiem, które usnęło to mówię usiądę że względu bezpieczeństwa, a pojazd i tak był w pół pusty. Nagle na jednym z przystanków weszła starsza baba i zrobiła mi awanturę, że jest po operacji i właśnie miejsce na którym siedziałem należy do niej. Poprosiłem ją o dokumenty uprawniające do siedzenia na danym fotelu i pokazałem swoje. Babsko się zmieszalo, a pasażerowie razem z kierowcą zaczęli się tak z niej śmiać, że dziecko mi się obudził, baba nie siada, a ja już nigdy nikomu nie ustapie. Kolejna sprawa zdanie "ja tylko zapytam" w aptece, lekarza, urzędzie, sklepie niech wam da do zrozumienia, że to legalne oszustwo i pokazanie swojego cwaniactwa. W kościele muszą być najbliżej ołtarza w łóżkach VIP, a matrioszki w cerkwi stoją na nabożeństwie ponad 2h. Jako kierowca to samo widzę, czerwone światło, pasy bez świateł lub gdzieś tam na drodze dziadku wchodzą się nie rozglądając, bo przecież starszy ma pierwszeństwo. Każdy ma takie same prawa przypominam.
Nie generalizuj, bo akurat że Tobie przydarzyła się taka sytuacja, to nie znaczy że wszyscy starsi ludzie są tacy sami. A poza tym nie rób z siebie ofiary, dla rozwiązania konfliktu mogłeś po prostu ustąpić kobiecie miejsca, a nie robić show, żeby postawić na swoim. Nie jesteś wyjątkowy, jak ten twój guru burmistrz, że każdy ma akceptować Twoje poglądy i padać przed Tobą plackiem. Więcej empatii i szacunku dla innych.
Gościu mundury. Autobus był pusty było wiele miejsc, aby mogła paniusia sobie usiąść, ale akurat się jej spodobało moje miejsce. Kto tu robi szoł typie ja tylko skorzystałem że swojego prawa do, którego miałem prawo Kolejna sprawa niegeneralizuje, bo gdy widzę, że ktoś naprawdę czegoś potrzebuje to z chęcią mu pomogę tak jak Pan burmistrz, tyle, że różnica między nim, a mną jest taka, że ja pomagam potrzebującym, a on wszystkim i nikt nie musi przed nami padać plackiem chociaż nieukrywam miło by było już wyobrażam sobie tę sytuację, że wychodzimy we dwóch z magistratu, a tu tłum rzuca się pod nogi niekoniecznie moje, bo jestem cienki w porównaniu do naszego, bo jeżeli jesteś mieszkańcem gminy Ryki to i twój ukochany, cudowny, czczci godny, umiłowany, najwspanialszy włodarz. Dodam tylko, że nie wstałem że względów bezpieczeństwa, a poza tym baba weszla z podgrzewanego przystanku.
Nie rozumiem jak można być takim i kłócić się kto gdzie ma siedzieć kiedyś w pociągu Pkp starsza pani moim zdaniem pijana powiedział do mnie tak " młody spadaj " poprosiłem panią żeby siadła w innym przedziale . Za moment zwyzywała mnie że jestem nie wychowany że nie rozumiem starszych i ona do Torunia jedzie mówiła coś o przynależności do pewnej krętackiej partii i pokazała mi palec. Tak była rozjuszona że bałem się że mnie torebką zdzieli po głowie . Parę głębszych wdechów i sobie poszła .Więc gość to nie jest jeden przypadek.
Nie rozumiem jak można być takim i kłócić się kto gdzie ma siedzieć kiedyś w pociągu Pkp starsza pani moim zdaniem pijana powiedział do mnie tak " młody spadaj " poprosiłem panią żeby siadła w innym przedziale . Za moment zwyzywała mnie że jestem nie wychowany że nie rozumiem starszych i ona do Torunia jedzie mówiła coś o przynależności do pewnej krętackiej partii i pokazała mi palec. Tak była rozjuszona że bałem się że mnie torebką zdzieli po głowie . Parę głębszych wdechów i sobie poszła .Więc gość to nie jest jeden przypadek.
@Rysiek
Twój guru pomaga, tylko jeśli ma z tego określone korzyści. Zresztą jak każdy "wybraniec narodu", czy to na szczeblu lokalnym, czy ogólnokrajowym.
@Marianek
To jest spisek masonerii i cyklistów.
Na zdjęciu na którym Pan odwrócił się do czytelników dupą widać zabytkowy spichlerz należący niegdyś do zespołu dworskiego. Kiedy zostanie zrekonstruwany zespół dworski? Ten pan na zdjęciu to chyba Pan radny z sierskowoli.
Na zdjęciu na którym Pan odwrócił się do czytelników dupą widać zabytkowy spichlerz należący niegdyś do zespołu dworskiego. Kiedy zostanie zrekonstruwany zespół dworski? Ten pan na zdjęciu to chyba Pan radny z sierskowoli.
Rozwiązanie może i dobre, ale trochę brak.organizacji. Były podane godziny od do, a nie było podanych godzin zatrzymywania się tych autobusów na przystankach. Poza tym widziałem, że nie było zorganizowanych jakichś ławek dla ludzi starszych, żeby mogli sobie usiąść i zaczekać na przyjazd autobusu, zamiast stać. A przy cmentarzu i tak były korki, bo dopuszczono tam samochody.