Reklama

DĘBLIN: 100 proc. więcej za śmieci. Miasto szykuje podwyżki

Nawet 100 zł miesięcznie może zapłacić jedno gospodarstwo. W czwartek zapadnie decyzja

Na najbliższej sesji rady miasta (25 kwietnia) zapadnie decyzja o wzroście cen za odbiór odpadów komunalnych dla mieszkańców Dęblina. Według projektu uchwały, do którego dotarliśmy stawki mają wzrosnąć o 100 proc. Obecnie śmieci segregowane kosztują 10 zł miesięcznie za osobę. Niesegregowane 20 zł. Jeśli rada zatwierdzi nowe opłaty zapłacimy odpowiednio 20 i 40 zł za osobę. 

W uzasadnienie projektu uchwały czytamy, że ilość odpadów odbieranych przez Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej wzrasta. Co więcej koszty zagospodarowania śmieci w 2018 roku wyniosły ponad 2,74 mln zł natomiast wpływy z opłat mieszkańców to 1,62 mln zł. Według urzędników opłaty powinny motywować mieszkańców do zbierania odpadów w sposób selektywny. Nowe stawki mogą wejść w życiu już w maju

Reklama

 

Sesja odbędzie się w sali konferencyjnej urzędu miasta. Początek o godz. 14.

 

Proponowane miesięczne stawki za odbiór odpadów segregowanych:

20 zł - gospodarstwo jednoosobowe

40 zł - gosp. dwuosobowe

60 zł - gosp. trzyosobowe

80 zł - gosp. czteroosobowe

100 zł - gosp. pięcioosobowe i większe

 

Proponowane miesięczne stawki za odbiór odpadów niesegregowanych:

40 zł - od jednego mieszkańca

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gość 2019-04-25 10:25:15

    W zakładzie komunalnym nadzorowanym przez UM musza mieć dobre zarobki znajomi królika (tego w okularach na zdjęciu wyżej).

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gość 2019-04-27 06:25:29

    Tylko dlaczego PSZOK przy Jagiellońskiej nadal nie jest zgodny z prawem, teren na którym gromadzone są odpady powinien być utwardzone z brakiem możliwości przedostania się wód opadowych do wód gruntowych ?? U nas śmiecie leżą nad samą Irenką na gołej ziemi i po każdym deszczu wszystko jest wypłukiwane i płynie do IRENKI a dalej do Wieprza Pani Alusiu - do roboty. Zanieczyszczacie obszar NATURA 2000

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2019-04-27 11:06:54

    Chyba sobie jaja robią, niebawem to wszystko podrozeje 100%... Widzę, że burmistrz działa... :/

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości