Nawet 100 zł miesięcznie może zapłacić jedno gospodarstwo. W czwartek zapadnie decyzja
Na najbliższej sesji rady miasta (25 kwietnia) zapadnie decyzja o wzroście cen za odbiór odpadów komunalnych dla mieszkańców Dęblina. Według projektu uchwały, do którego dotarliśmy stawki mają wzrosnąć o 100 proc. Obecnie śmieci segregowane kosztują 10 zł miesięcznie za osobę. Niesegregowane 20 zł. Jeśli rada zatwierdzi nowe opłaty zapłacimy odpowiednio 20 i 40 zł za osobę.
W uzasadnienie projektu uchwały czytamy, że ilość odpadów odbieranych przez Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej wzrasta. Co więcej koszty zagospodarowania śmieci w 2018 roku wyniosły ponad 2,74 mln zł natomiast wpływy z opłat mieszkańców to 1,62 mln zł. Według urzędników opłaty powinny motywować mieszkańców do zbierania odpadów w sposób selektywny. Nowe stawki mogą wejść w życiu już w maju
Sesja odbędzie się w sali konferencyjnej urzędu miasta. Początek o godz. 14.
Proponowane miesięczne stawki za odbiór odpadów segregowanych:
20 zł - gospodarstwo jednoosobowe
40 zł - gosp. dwuosobowe
60 zł - gosp. trzyosobowe
80 zł - gosp. czteroosobowe
100 zł - gosp. pięcioosobowe i większe
Proponowane miesięczne stawki za odbiór odpadów niesegregowanych:
40 zł - od jednego mieszkańca
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
W zakładzie komunalnym nadzorowanym przez UM musza mieć dobre zarobki znajomi królika (tego w okularach na zdjęciu wyżej).
Tylko dlaczego PSZOK przy Jagiellońskiej nadal nie jest zgodny z prawem, teren na którym gromadzone są odpady powinien być utwardzone z brakiem możliwości przedostania się wód opadowych do wód gruntowych ?? U nas śmiecie leżą nad samą Irenką na gołej ziemi i po każdym deszczu wszystko jest wypłukiwane i płynie do IRENKI a dalej do Wieprza Pani Alusiu - do roboty. Zanieczyszczacie obszar NATURA 2000
Chyba sobie jaja robią, niebawem to wszystko podrozeje 100%... Widzę, że burmistrz działa... :/
Zrozumiałe byłyby podwyżki o 20 czy 30% alo o 100% to nigodziwe w stosunku do mieszkańców, którzy na Panią Burmistrz głosowali.
Więc trzeba zmienić firmę która zrobi to za niższe pieniądze. Nie musi śmieci odbierać MZGK tylko zewnętrzna firma - konkurencyjna. W dzisiejszych czasach to my mamy wybór.
Kto odbiera śmieci wyłaniane jest w drodze przetargu -o wyborze firmy decyduje cena ,przetarg wygral Mzgk bo zaoferowal najniższą cenę-niższą niz firmy zewnętrzne
Mnie zastanawia fenomen 480 kg śmieci na jednego mieszkańca Dęblina w 2018 roku (jedno z uzasadnienień podwyżki) gdzie średnia w lubelskim to 207 kg, jesteśmy zieloną wyspą bogactwa w województwie lubelskim? Więcej śmieci to większa konsumpcja a co za tym idzie większy dochód i bogactwo. Czy za taką liczbą kilogramów wyprodukowanych śmieci nie kryje się czasem kreatywne ich liczenie? Więcej przejechanych kilometrów przez śmieciarki, czyli więcej kursów, czy może jednak kursów jest tyle samo ale kilometry i zuzywane paliwo
Mnie zastanawia fenomen 480 kg śmieci na jednego mieszkańca Dęblina w 2018 roku (jedno z uzasadnienień podwyżki) gdzie średnia w lubelskim to 207 kg, jesteśmy zieloną wyspą bogactwa w województwie lubelskim? Więcej śmieci to większa konsumpcja a co za tym idzie większy dochód i bogactwo. Czy za taką liczbą kilogramów wyprodukowanych śmieci nie kryje się czasem kreatywne ich liczenie? Więcej przejechanych kilometrów przez śmieciarki, czyli więcej kursów, czy może jednak kursów jest tyle samo ale kilometry i zuzywane paliwo
ale kilometry i zuzywane paliwo
Więcej przejechanych kilometrów przez śmieciarki, czyli więcej kursów, czy może jednak kursów jest tyle samo ale kilometry i zuzywane paliwo
Zobaczyłem rachunek, chyba komuś się coś w głowach poprzestawialo... Jak można robić 100% podwyżki cen wywozu śmieci. Kolega jak wyżej napisał. Zrozumiałe było by podniesienie o 10-20-30 procent ale nie aż tyle. To co przez tyle miesięcy, ba lat... Mzgk dokladalo do interesu? Dla mnie to jest kompletnie niezrozumiale... Jak to jest, że rada miasta zezwoliła na tak drastyczne podwyżki... A burmistrz? Krew mnie zalewa...
Chcieliście Siedlecką to macie...
W zakładzie komunalnym nadzorowanym przez UM musza mieć dobre zarobki znajomi królika (tego w okularach na zdjęciu wyżej).
Tylko dlaczego PSZOK przy Jagiellońskiej nadal nie jest zgodny z prawem, teren na którym gromadzone są odpady powinien być utwardzone z brakiem możliwości przedostania się wód opadowych do wód gruntowych ?? U nas śmiecie leżą nad samą Irenką na gołej ziemi i po każdym deszczu wszystko jest wypłukiwane i płynie do IRENKI a dalej do Wieprza Pani Alusiu - do roboty. Zanieczyszczacie obszar NATURA 2000
Chyba sobie jaja robią, niebawem to wszystko podrozeje 100%... Widzę, że burmistrz działa... :/