Reklama

Dęblin. Czytają polskie nowele

Na placu przed Urzędem Miasta w Dęblinie od godziny 10. trwa "Narodowe Czytanie 2019"

W akcję promującą polską literaturę zaangażowali się mieszkańcy miasta w tym samorządowcy na czele z burmistrz Beatą Siedlecką, uczniowie dęblińskich szkół, przedstawiciele wielu instytucji oraz żołnierze. Uczestnicy wydarzenia przebrali się w stroje z epoki, by jak najlepiej oddać klimat pozytywistycznych nowel.

W tym roku do Narodowego Czytania para prezydencka wybrała osiem nowel. To: „Dobra pani” Elizy Orzeszkowej, „Dym” Marii Konopnickiej, „Katarynka” Bolesława Prusa, „Mój ojciec wstępuje do strażaków” (ze zbioru: „Sanatorium pod Klepsydrą”) Bruno Schulza, „Orka” Władysława Reymonta, „Rozdzióbią nas kruki, wrony...” Stefana Żeromskiego, „Sachem” Henryka Sienkiewicza i „Sawa” (z cyklu: „Pamiątki Soplicy”) Henryka Rzewuskiego.

Reklama

Akcja "Narodowego Czytania" została zapoczątkowana w 2012 roku i z każdą edycją cieszy się coraz większą popularnością. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii. 

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Gościówa - niezalogowany 2019-09-07 12:32:44

    Brawo, za stroje i próbę dopasowania do danej epoki. Super pomysł- szkoda że tak mało ludzi wzięło udział. Może w następnym roku będzie lepsza frekwencja.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości