Na placu przed Urzędem Miasta w Dęblinie od godziny 10. trwa "Narodowe Czytanie 2019"
W akcję promującą polską literaturę zaangażowali się mieszkańcy miasta w tym samorządowcy na czele z burmistrz Beatą Siedlecką, uczniowie dęblińskich szkół, przedstawiciele wielu instytucji oraz żołnierze. Uczestnicy wydarzenia przebrali się w stroje z epoki, by jak najlepiej oddać klimat pozytywistycznych nowel.
W tym roku do Narodowego Czytania para prezydencka wybrała osiem nowel. To: „Dobra pani” Elizy Orzeszkowej, „Dym” Marii Konopnickiej, „Katarynka” Bolesława Prusa, „Mój ojciec wstępuje do strażaków” (ze zbioru: „Sanatorium pod Klepsydrą”) Bruno Schulza, „Orka” Władysława Reymonta, „Rozdzióbią nas kruki, wrony...” Stefana Żeromskiego, „Sachem” Henryka Sienkiewicza i „Sawa” (z cyklu: „Pamiątki Soplicy”) Henryka Rzewuskiego.
Akcja "Narodowego Czytania" została zapoczątkowana w 2012 roku i z każdą edycją cieszy się coraz większą popularnością.
Zapraszamy do obejrzenia galerii.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Brawo, za stroje i próbę dopasowania do danej epoki. Super pomysł- szkoda że tak mało ludzi wzięło udział. Może w następnym roku będzie lepsza frekwencja.
Brawo, za stroje i próbę dopasowania do danej epoki. Super pomysł- szkoda że tak mało ludzi wzięło udział. Może w następnym roku będzie lepsza frekwencja.