Wystarczy pojawić się we wtorek 26 listopada w Zespole Szkół Zawodowych w godzinach 9 - 15
Metoda pobrania komórek macierzystych uzależniona jest od stanu zdrowia pacjenta oraz od decyzji jego lekarza prowadzącego. W Polsce w ok. 80% pobieranie komórek macierzystych odbywa się poprzez pobranie krwi obwodowej (nie ma konieczności pobytu w szpitalu. Dla wielu chorych, jedyną szansą na życie jest przeszczepienie komórek macierzystych z krwi lub szpiku lub Dawcy niespokrewnionego. Jednak, co piąty pacjent w Polsce nie może znaleźć dla siebie Dawcy, dlatego tak ważne jest by do grona potencjalnych Dawców szpiku dołączały kolejne osoby. Im więcej zarejestrowanych potencjalnych, tym większa szansa na znalezienie „bliźniaka genetycznego” dla chorych na nowotwory krwi. Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w akcji.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze