- Nie mają takiego festiwalu ani marynarze, ani żołnierze wojsk lądowych. Jest to wyjątek na skalę Sił Zbrojnych Wojska Polskiego - mówi Andrzej Królikowski, pomysłodawca III Festiwalu Piosenki Lotniczej "Pod dobrymi skrzydłami"
Po raz pierwszy impreza odbyła się w Dęblinie. W sobotę (7 września) na placu przed pomnikiem "Bohaterskim Lotnikom Dęblińskiej Szkoły Orląt" stanęła plenerowa scena. Na niej zaprezentowało się 15 wykonawców, w tym 4 zespoły i 11 solistów. W sumie blisko 60 artystów-amatorów z garnizonów z całej Polski. Rywalizowali w dwóch kategoriach: soliści wokaliści oraz zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne, walcząc o Laur Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.
Organizatorami wydarzenia byli: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, Klub DG RSZ oraz 4. Skrzydło Lotnictwa Szkolnego. Partnerami festiwalu byli: Muzeum Sił Powietrznych oraz Instytut Pamięci Narodowej. Patronat nad festiwalem objęła Burmistrz Dęblina Beata Siedlecka.
Zapraszamy do obejrzenia galerii. Więcej informacji o festiwalu w najnowszym wydaniu "Twojego Głosu".
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze