Reklama

Dęblin ma nowego radnego. Artur Pawlik złożył ślubowanie

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Dęblin ślubowanie złożył nowy radny Artur Marek Pawlik. Został wybrany w wyborach uzupełniających, które odbyły się 7 grudnia 2025 roku, i oficjalnie objął mandat.

Artur Pawlik dołączył do grona radnych, którzy reprezentują mieszkańców miasta i biorą udział w podejmowaniu decyzji ważnych dla Dęblina. Jak podkreślono podczas sesji, mandat radnego to nie tylko wyróżnienie, ale przede wszystkim odpowiedzialność za sprawy lokalnej społeczności.

Nowy radny ma 27 lat. Zawodowo pracuje jako maszynista pociągów towarowych. Prywatnie jest mieszkańcem osiedla Wiślana Żwica, z którym jest związany od urodzenia.

Wybory uzupełniające były konieczne po rezygnacji z mandatu radnej Eweliny Kopeć, która w wyborach samorządowych w 2024 roku zdobyła 288 głosów i zdecydowanie wygrała w swoim okręgu. Kilka miesięcy później zrzekła się funkcji z powodów osobistych, a jedno miejsce w Radzie Miasta pozostało nieobsadzone.

Reklama

O mandat walczyło dwóch kandydatów: Artur Pawlik z Komitetu Wyborczego Wyborców Lepszy Dęblin oraz Adrian Kurek z KWW Adrian Kurek. Obaj są pasjonatami sportu i trenują w dęblińskim klubie Forca. Wcześniej startowali już w wyborach samorządowych w 2024 roku, jednak wtedy nie uzyskali mandatu.

Głosowanie odbyło się na osiedlu Wiślana Żwica. Frekwencja była niska. Na 1026 uprawnionych do głosowania swój głos oddało 130 osób. Wynik był wyrównany. Artur Pawlik zdobył 70 głosów, a jego kontrkandydat 60.

Reklama

– Nie rozmawialiśmy wcześniej o tym i byłem trochę zaskoczony startem mojego kontrkandydata, ale każdy ma prawo kandydować. Adrian zdążył już mi pogratulować. Wybory w żaden sposób nas nie poróżniły, zachowaliśmy się jak dorośli mężczyźni. Nadal pozostajemy kolegami z jednego klubu sportowego – komentował po wyborach Artur Pawlik.

Nowy radny jest żonaty i wychowuje dwuletnią córkę. Wkrótce na świat przyjdzie jego druga córka. Jak podkreśla, to właśnie rodzina motywuje go do większego zaangażowania w sprawy miasta.

Reklama

– Nowa rola życiowa, jaką było zostanie ojcem, w szczególny sposób wzmacnia moją motywację do działania na rzecz naszej społeczności – mówi radny.

Artur Pawlik zapowiada, że chce pracować w sposób odpowiedzialny i w dialogu z mieszkańcami.

– Jako radny chcę działać w sposób merytoryczny i oparty na rozmowie. Wierzę, że wspólnie z mieszkańcami możemy kontynuować pozytywne zmiany w naszej dzielnicy i całym mieście – podkreśla.

Wprowadzenie zmian chce zacząć od swojego okręgu. W planach ma m.in. przywrócenie do użytku placu zabaw na osiedlu Wiślana Żwica, ustawienie donic z kwiatami przy ul. Sienkiewicza oraz na parkingu przy ul. Bajana. Zapowiada także działania na rzecz modernizacji ulic w rejonie bloków kolejowych, budowę łącznika ul. Matejki z ul. Skarżyńskiego oraz poprawę stanu dróg i oświetlenia na osiedlu Młynki.

Reklama

Radny deklaruje również osobisty nadzór nad wiosennym sprzątaniem ulic po zimie.

– W sprawach całego miasta zamierzam kierować się rozsądkiem oraz dobrem mieszkańców – zapewnia.

Mimo nowych obowiązków nie planuje rezygnować ze sportu, który od lat jest ważną częścią jego życia.

– Czasu będzie mniej, ale nie wyobrażam sobie rezygnacji z treningów. Sport zawsze był dla mnie bardzo ważny – dodaje.

Władze miasta życzą nowemu radnemu owocnej pracy i dobrych inicjatyw na rzecz mieszkańców Dęblina.

fot. UM Dęblin

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 21/01/2026 10:00
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości