Reklama

Dęblin. Mechanicy z "Pilników" wyjechali na staż do Hiszpanii

Czwarta grupa 16 techników mechaników lotniczych Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie pod opieką pań Natalii i Urszuli udała się do Sewilli - najpiękniejszego miasta Andaluzji. Tak opisują swoje wrażenia.

Podróż do Hiszpanii była nieco męcząca, ponieważ lecieliśmy do Malagi, a dopiero stąd do Sewilli. Nocny lot dostarczył nam pięknych widoków i dreszczyka emocji, gdyż z okien samolotu mogliśmy obejrzeć burzę. Malaga przywitała nas 25 ℃. Dalszą podróż odbyliśmy autokarem. Do miejsca zakwaterowania dojechaliśmy o 4.30 w nocy. Tu czekała na nas pochodząca z Ryk Pani Karina, która bardzo ciepło nas przywitała. Ekscytująca podróż sprawiła, że zasnęliśmy o 6 rano.

Niedzielę spędziliśmy na wstępnym zwiedzaniu miasta. Szczególne wrażenie zrobiła na nas Barrio Santa Cruz. Urokliwe wąskie, kręte uliczki Starówki są niezwykle malownicze, a to, że łatwo się w nich zgubić, dodaje im tylko uroku. Na drodze naszej wędrówki po mieście znalazły się takie atrakcje turystyczne jak: Katerdra Giralda, Zamek San Jorge, Uniwersytet Sewilski czy Plaza de España (Plac Hiszpanii). Trzeba przyznać, że Sewilla jest naprawdę piękna. Po prostu nas oczarowała.

Reklama

Na uczniów czekają nowe wyzwania związane z realizacją projektu „Europejskie umiejętności – zawodowy start” realizowanego z programu ERASMUS+ . Przyszli mechanicy rozpoczną staż w ADA Instituto Tecnico Superior, gdzie będą podnosić swoje kwalifikacje i umiejętności zawodowe.

A oto pierwsze wrażenia z pobytu w Hiszpanii:

Szymon P.: ,, Podróż samolotem była moją pierwszą w życiu. Wrażenia bardzo pozytywne. Sewilla ma bardzo charakterystyczną architekturę, która odróżnia to miejsce od innych. Jestem ciekaw kolejnych dni spędzonych w Andaluzji”.

Reklama

Maciej G.: ,,Podróż nie była najprzyjemniejszym doświadczeniem, ponieważ liczne turbulencje i lądowanie w środku burzy napędziły nam stracha. Ciśnienie sprawiało ból głowy. Pobyt w Sewilli uważam za bardzo udany. Już pierwszego dnia poczułem śródziemnomorski klimat. Miasto jest przepiękne a zabytki nie do opisania. Jedzenie także przypadło mi do gustu.

Jakub R.: Podróż do Sewilli i pierwszy spędzony w niej dzień przerosły moje wyobrażenia. Podczas nocnego lotu miałem okazję zobaczyć światła bijące z największych miast Europy. Sewilla zrobiła na mnie ogromne wrażenie, podobnie jak jej mieszkańcy, życzliwi i uśmiechnięci”.

Reklama

 

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Janisz - niezalogowany 2019-09-17 21:20:52

    Riki tiki dęblińskie mechaniki, sfartem, tylko dobre dwódziestki przywieźcie trochę hiszpańskiego tam i hiszpanek mordeczki sfarcikiem, Janisz zawsze będzie jako wiara nadzieja i miłośc, sfartem

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Janisz To Wiara - niezalogowany 2019-09-17 21:25:29

    Wiara w Janisza będzie zawsze i wszędzie, Janisz jest jedynym i zawsze nim będzie

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości