Reklama

DĘBLIN: Miasto zafundowało mieszkańcom gigantyczną podwyżkę za śmieci

10 z 15 radnych było za tym, aby zwiększyć opłaty dla mieszkańców

Nie od 1 maja, a miesiąc później wejdą w życie nowe opłaty za odbiór odpadów komunalnych na terenie Dęblina. Na czwartkowej sesji radni nie byli zgodni co do wysokości opłat, ale większością głosów koalicjantów burmistrz Beaty Siedleckiej poparli jej projekt podwyżek. Od 1 czerwca zapłacimy 100 proc. więcej niż dotychczas. Burmistrz tłumaczyła podwyżki deficytem budżetu komunalnego ponieważ wpływy z opłat nie pokrywają wydatków na zagospodarowanie odpadów. Dodatkowo mają motywować do segregowania śmieci.

Nie wszystkim taki wzrost opłat się spodobał. Waldemar Chochowski z os. Staszica złożył nawet poprawkę do projektu uchwały z propozycją 50 proc. podwyżki. Niestety większość rady ją odrzuciła. 

Reklama

 

Tak głosowali radni w sprawie 100 proc. podwyżki:

ZA:

Leopold Świetliński (os. Jagiellońskie, Stawy), Maciej Krygrowski (os. Irena),  Mieczysław Grobel (os. Wiślana-Żwica), Maciej Jakubik (os. Michalnów), Edyta Papis (os. Lotnisko), Ewa Przerwa (os. Żdżary), Robert Pasek (os. Mierzwiączka i Pułaskiego), Artur Marzysz (os. Masów i Podchorążych), Maria Cydejko (os. Lotnisko), Andrzej Kurowski (os. Wiślana)

PRZECIW:

Waldemar Chochowski (os. Staszica), Jarosław Wojtyś (os. Mierzwiączka), Leszek Grzyb (os. Lotnisko)

Reklama

WSTRZYMALI SIĘ:

Urszula Czarnecka (15 PP Wilków), Patrycja Wojewoda (os. Wislana)

 

Ceny za odbiór śmieci od 1 czerwca

20 zł - gospodarstwo jednoosobowe

40 zł - gosp. dwuosobowe

60 zł - gosp. trzyosobowe

80 zł - gosp. czteroosobowe

100 zł - gosp. pięcioosobowe i większe

 

Stawki za odbiór odpadów niesegregowanych:

40 zł - od jednego mieszkańca

 

Więcej w papierowym wydaniu "Twojego Głosu" już w najbliższą środę

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gość 2019-04-26 09:25:31

    Powiem tak. Jesli radny wstrzymuje się od głosu, to po co jest w tej radzie? Nie ma zdania na prosty temat?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Michał Wiślana - niezalogowany 2019-04-26 10:10:04

    Dlaczego radna z wiślanej wstrzymała się od głosu? Nie po to została wybrana przez mieszkańców żeby teraz nie mieć zdania.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Mieszkaniec - niezalogowany 2019-04-26 10:55:44

    Uważam, że wstrzymanie się od głosu w tak ważnej sprawie to zmarnowane głosy osób, które wybrały Radnego. Radny powinien mieć zdanie w ważnych dla wyborców sprawach a nie się wstrzymywać od głosu. To są osoby decyzyjne. Radna reprezentuje duże osiedle i nie potrafi wybrać.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości