Reklama

Dęblin szuka rozwiązań problemu z parkowaniem. Mieszkańcy, policja i władze miasta rozmawiali podczas debaty

W czwartek w Urzędzie Miasta w Dęblinie odbyła się debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii nieprawidłowego parkowania. Spotkanie było okazją do wymiany opinii między mieszkańcami, służbami i władzami lokalnymi.

Debata w Dęblinie: bezpieczeństwo i porządek w ruchu drogowym

W sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Dęblinie spotkali się mieszkańcy, przedstawiciele władz samorządowych, policji i innych instytucji, by wspólnie omówić temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz problemu nieprawidłowego parkowania na terenie miasta. Debatę otworzył nadkomisarz Łukasz Walo, pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Rykach, który podkreślił, że takie spotkania są ważną platformą dialogu społecznego.

Na podstawie przygotowanej prezentacji omówiono aktualny stan bezpieczeństwa drogowego w Dęblinie oraz wskazano miejsca, w których najczęściej dochodzi do przypadków nieprawidłowego parkowania. Głos zabrał również podinspektor Robert Pawłowicz, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Rykach, przedstawiając planowane działania ograniczające problem parkowania, szczególnie w centrum Dęblina i na Osiedlu Lotnisko.

Reklama

Swoje propozycje zaprezentował także przedstawiciel Urzędu Miasta w Dęblinie, który przedstawił aktualne i planowane rozwiązania w zakresie organizacji ruchu oraz polityki parkingowej.

Parkowanie w Dęblinie – propozycje zmian i współpracy między służbami

Ważnym elementem debaty były wypowiedzi mieszkańców, którzy mieli możliwość przekazania swoich uwag, propozycji i oczekiwań wobec lokalnych służb. Policjanci zapewnili, że wszystkie zebrane wnioski zostaną uwzględnione w dalszych działaniach i analizach, których celem jest poprawa sytuacji parkingowej w mieście.

Burmistrz Dęblina Roman Bytniewski zaproponował m.in. rozszerzenie strefy płatnego parkowania oraz utworzenie nowych miejsc postojowych w strefach bezpłatnych, co może przyczynić się do poprawy dostępności miejsc dla mieszkańców i gości. Dyskutowano również nad możliwymi zmianami w organizacji ruchu drogowego na wybranych ulicach, które mogłyby zwiększyć liczbę dostępnych miejsc parkingowych.

Reklama

Dalsze działania będą realizowane w ścisłej współpracy z władzami miasta, zarządcami dróg, jednostkami wojskowymi i innymi służbami, co ma na celu skuteczne ograniczenie nieprawidłowego parkowania w Dęblinie.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 24/03/2025 09:49
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości