Zuzanna Krakówko z Dęblina zapuszczała włosy przez 2 lata. Zdecydowała się oddać je dla fundacji "Rak`and`Roll"
Będą z nich peruki dla osób, które straciły włosy z powodu choroby. - Córka już od dawna chciała to zrobić. Przeczytała artykuł w "Twoim Głosie" o podobnej akcji jej koleżanki i to zmotywowało ją jeszcze bardziej - mówi mama dziewczynki, Katarzyna. - Zrobiło jej się szkoda dziewczynek w jej wieku, które straciły włosy w wyniku choroby. Postanowiła im pomóc - dodaje. Uczennica klasy II Szkoły Podstawowej nr 2 obcięła ok. 30 cm włosów. Jest zadowolona z nowej fryzury. - Jestem mega szczęśliwa. Będzie je się krócej myło i łatwiej rozczesywało - mówi dziewczynka. Przyznaje, że teraz znów będzie zapuszczać włosy, bo za dwa lata ma Komunię Św. - Myślę, że po uroczystości ponownie zdecyduję się na obcięcie - twierdzi. - Szybko odrosną, a komuś mogą pomóc i uszczęśliwią chorych. Zachęcam wszystkie koleżanki, żeby też zdecydowały się na taki krok - kończy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze