Reklama

Dęblińscy tancerze docenieni w Bułgarii

Rewelacyjne wiadomości dotarły do nas z miasta Nessebar w Bułgarii. Zespół Pieśni i Tańca „Dębliniacy” I zajął pierwsze miejsce, a Zespół Pieśni i Tańca „Dębliniacy” II zdobył 2 miejsce w kategorii „tańce narodowe”. Natomiast w kategorii „taniec współczesny” drugie miejsca zajęła Mała Rewia Taneczna III oraz solistki Mercedes Szulen i Oliwia Miturska

W Nesseber zakończył się V Międzynarodowy Festiwal "Wyspa Sztuki" . Zespoły z Miejskiego Domu Kultury w Dęblinie prowadzone przez instruktor Małgorzatę Knieć-Sprawka zdobyły uznanie jury zajmując czołowe miejsca. Ponadto „Dębliniacy” otrzymali Nagrodę Specjalną Burmistrza Nessebar za choreografię. - Możecie być z nas dumni. Nessebar na długo zapamięta Dęblin - czytamy na facebookowym profilu MDK-u.

Członkowie zespołu na bieżąco zdawali relację z pobytu nad Morzem Czarnym. - Drugi dzień wyjazdu za nami. Moc wrażeń i atrakcji! Jest czas na kąpiele w basenie i morzu oraz na odpoczynek. Jedzenie pyszne, a woda w Morzu Czarnym gorąca - mogliśmy przeczytać 2 lipca.

Reklama

3 lipca: „Podczas pierwszego dnia Międzynarodowego Konkursu w Nessebar odbyły się występy, na których zatańczyli "Dębliniacy" oraz Mercedes ze swoimi solówkami”.

4 lipca: „Wieczorem bułgarska scena należała do naszych starszych dziewcząt z Małej Rewii Tanecznej. W trakcie występu, jak i po nie zabrakło polskiego i dęblińskiego akcentu. Turyści z Polski witali się z nami i z wielkim zaangażowaniem towarzyszyli nam podczas występów”.

5 lipca: „Po południu kibicowaliśmy w amfiteatrze naszej Oliwii Miturskiej, która podczas ostatniego dnia festiwalu zatańczyła dwie solówki”.

Reklama

 

Fot. Facebook MDK w Dęblinie

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości