Rewelacyjne wiadomości dotarły do nas z miasta Nessebar w Bułgarii. Zespół Pieśni i Tańca „Dębliniacy” I zajął pierwsze miejsce, a Zespół Pieśni i Tańca „Dębliniacy” II zdobył 2 miejsce w kategorii „tańce narodowe”. Natomiast w kategorii „taniec współczesny” drugie miejsca zajęła Mała Rewia Taneczna III oraz solistki Mercedes Szulen i Oliwia Miturska
W Nesseber zakończył się V Międzynarodowy Festiwal "Wyspa Sztuki" . Zespoły z Miejskiego Domu Kultury w Dęblinie prowadzone przez instruktor Małgorzatę Knieć-Sprawka zdobyły uznanie jury zajmując czołowe miejsca. Ponadto „Dębliniacy” otrzymali Nagrodę Specjalną Burmistrza Nessebar za choreografię. - Możecie być z nas dumni. Nessebar na długo zapamięta Dęblin - czytamy na facebookowym profilu MDK-u.
Członkowie zespołu na bieżąco zdawali relację z pobytu nad Morzem Czarnym. - Drugi dzień wyjazdu za nami. Moc wrażeń i atrakcji! Jest czas na kąpiele w basenie i morzu oraz na odpoczynek. Jedzenie pyszne, a woda w Morzu Czarnym gorąca - mogliśmy przeczytać 2 lipca.
3 lipca: „Podczas pierwszego dnia Międzynarodowego Konkursu w Nessebar odbyły się występy, na których zatańczyli "Dębliniacy" oraz Mercedes ze swoimi solówkami”.
4 lipca: „Wieczorem bułgarska scena należała do naszych starszych dziewcząt z Małej Rewii Tanecznej. W trakcie występu, jak i po nie zabrakło polskiego i dęblińskiego akcentu. Turyści z Polski witali się z nami i z wielkim zaangażowaniem towarzyszyli nam podczas występów”.
5 lipca: „Po południu kibicowaliśmy w amfiteatrze naszej Oliwii Miturskiej, która podczas ostatniego dnia festiwalu zatańczyła dwie solówki”.
Fot. Facebook MDK w Dęblinie
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze