Reklama

Dębliński zakład komunalny ma nowego prezesa

21/03/2020 11:08

Tomasz Bobrowski przez ostatnie 7 lat pracował jako kierownik instalacji regionalnej w puławskim Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych

Nowy prezes Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Dęblinie zapoznaje się z dokumentacją, organizacją pracy i funkcjonowaniem firmy. Ma też w planach priorytetowe zadania. - Skupimy się na dokończeniu rozpoczętych inwestycji - mówi Tomasz Bobrowski. Chodzi o budowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na os. Michalinów oraz modernizację oczyszczalni ścieków. - Kolejne inwestycje będą podejmowane z rozwagą mając na uwadze dostępne środki - dodaje. Pomysłów nie brakuje. - Chciałbym poszerzyć ofertę firmy, żebyśmy nie musieli korzystać wyłącznie z budżetu miasta. Myślę też o zakupie nowoczesnych pojazdów na cele usług komunalnych - zaznacza.

Zanim jednak przyjdzie czas na wdrażanie planów, trzeba przebrnąć przez "papierkową" robotę. - Staramy się o zmianę pozwolenia na zbieranie odpadów, która jest konieczna w celu dostosowania do nowych przepisów - wyjaśnia prezes. Chodzi o dostosowanie miejsc magazynowania i odbierania odpadów zgodnie z bezpieczeństwem przeciwpożarowym oraz zabezpieczeniem roszczeń na wypadek zdarzeń losowych.

Reklama

Budowanie dobrych relacji

Bobrowski zaznacza, że spółka jest w dobrej kondycji finansowej. Oprócz tego ważni są ludzie. - Po kilku dniach zauważyłem, że pracują tu specjaliści, oddani firmie. Wszyscy są ważni, niezależnie od stanowiska i chciałbym utrzymać ten poziom kadry - oznajmia prezes. - Zamierzam przeanalizować, czy pracownicy są właściwie traktowani i wynagradzani. Nie wykluczam też podwyżek - dodaje.  Prezes przyznaje, że najważniejszym elementem w pracy z ludźmi jest budowanie właściwych relacji. - To częste rozmowy, kontakty, ścisła współpraca, wsłuchiwanie się w obustronne potrzeby - mówi. -W pracy spędzamy dużo czasu, dlatego powinniśmy się tu czuć, jak w domu i o to będę się starał - dodaje.

Reklama

Wiedza i doświadczenie

Tomasz Bobrowski przez ostanie 7 lat pełnił funkcję kierownika instalacji regionalnej w puławskim ZUOK. Wcześniej pracował w samorządzie w wydziale gospodarki komunalnej ze szczególnym naciskiem na kwestię zagospodarowania odpadów. - Posiadam duże doświadczenie, bo łączny czas pracy wynosi 35 lat. Mam nadzieję, że wspólnie będziemy tworzyć dobre przedsiębiorstwo - wyjaśnia nasz rozmówca.  Z wykształcenia jest magistrem ekonomii, którą studiował na Politechnice Radomskiej. Pan Tomasz jest absolwentem studiów podyplomowych w zakresie pedagogiki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Dodatkowym atutem jest certyfikat pełnomocnika w zakresie zarządzania jakością. Aktualnie odbywa naukę na studiach podyplomowych MBA w zakresie nowoczesnego zarządzania przedsiębiorstwem.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości