Przed budynkiem OSP Korzeniów zostało zamontowane zewnętrzne, ogólnodostępne AED (Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny)
Sprzęt do ratowania zdrowia i życia zainstalowali strażacy z miejscowej OSP, przy współpracy z firmą Agro-Lift. Aparat AED jest dostępny dla każdego, przez całą dobę. Dla zabezpieczenia przed warunkami atmosferycznymi, urządzenie jest umieszczone w kapsule.
Aby użyć defibrykatora, wystarczy przekręcić kapsułę w lewo i wyjąć defibrylator. Następnie należy udać się z nim do osoby potrzebującej pomocy, a AED samo poprowadzi użytkownika krok po kroku.
- To kolejne ważne działanie, które zwiększa bezpieczeństwo mieszkańców naszej społeczności. Każda sekunda ma znaczenie dzięki wspólnemu wysiłkowi mamy teraz narzędzie, które może uratować życie – piszą na profilu społecznościowym jednostki strażacy.
Zakup urządzenia został sfinansowany ze środków własnych jednostki.
Fot. OSP Korzeniów
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze