Reklama

Defibrylator zadba o bezpieczeństwo

Przed budynkiem OSP Korzeniów zostało zamontowane zewnętrzne, ogólnodostępne AED (Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny)

Sprzęt do ratowania zdrowia i życia zainstalowali strażacy z miejscowej OSP, przy współpracy z firmą Agro-Lift. Aparat AED jest dostępny dla każdego, przez całą dobę. Dla zabezpieczenia przed warunkami atmosferycznymi, urządzenie jest umieszczone w kapsule.

Aby użyć defibrykatora, wystarczy przekręcić kapsułę w lewo i wyjąć defibrylator. Następnie należy udać się z nim do osoby potrzebującej pomocy, a AED samo poprowadzi użytkownika krok po kroku.

- To kolejne ważne działanie, które zwiększa bezpieczeństwo mieszkańców naszej społeczności. Każda sekunda ma znaczenie dzięki wspólnemu wysiłkowi mamy teraz narzędzie, które może uratować życie – piszą na profilu społecznościowym jednostki strażacy.

Reklama

Zakup urządzenia został sfinansowany ze środków własnych jednostki.

Fot. OSP Korzeniów

Źródło: OSP Korzeniów Aktualizacja: 17/05/2026 18:51
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości