Reklama

Dla nich dzieci są najważniejsze

Kolorowy i tajemniczy świat baśni oczarował najmłodszych mieszkańców Ryk. Przebojową interpretacją „Kopciuszka” Samorządowe Przedszkole nr 2 uczciło Dzień Przedszkolaka

Zorganizowana 25 września impreza miała mieć charakter plenerowy. Na uczestników już czekała scena, a obok niej pełno atrakcji. Przyjechali też strażacy. Druhowie pokazywali dzieciom sprzęt. A przy pomocy podnośnika i pod opieką rodziców zabierali je w ekscytującą podróż kilkanaście metrów ponad ziemię. Dobra zabawa mogłaby trwać do wieczora gdyby nie aura. - Rozpadał się deszcz i musieliśmy przenieść się do wnętrza budynku – zauważa dyrektor Anna Pośpiech.

Niesztampowy spektakl

Mimo trudnych warunków przedsięwzięcie udało się zrealizować. Dzieci z uwagą obejrzały spektakl przygotowany specjalnie dla nich przez nauczycieli. Jego inicjatorką i reżyserem była jedna z przedszkolanek. - Zależało mi na tym, by było to przedstawienie niesztampowe, a „Kopciuszek” nadawał się do tego celu w sam raz. Poza tym w rolach mogłam obsadzić całą ekipę przedszkola – mówi Joanna Gąska. Rzeczywiście na scenie zagrali wszyscy, ale największe brawa zebrał Kopciuszek, czyli Ewelina Wojciechowska i książę - Anna Oździńska. Oprócz gry aktorskiej oczarowały kostiumy. Udostępniło je ryckie centrum kultury i Warsztaty Terapii Zajęciowej.

Reklama

Swoim talentem przed dziećmi pochwalili się także ich rodzice. Z podziałem na grupy zaśpiewali lub zatańczyli własny motyw muzyczny. Maluchy wszystkiemu się przypatrywały, a aktywny udział wzięły tylko w ćwiczeniach ruchowych poprowadzonych przez Rafała Piwońskiego.

Początek nowej tradycji

Dzień Przedszkolaka został zorganizowany w placówce przy ul. Żytniej po raz pierwszy. Chodziło o taką formy zabawy, aby dzieci były w niej tylko obserwatorami. Zaś obowiązek zapewnienia jak największej liczby rozrywek miał spoczywać na nauczycielach i rodzicach. Patrząc na zadowolone twarze maluchów, plan powiódł się w pełni. Oprócz oglądania spektaklu chętnie podjadały gofry i ciasta. Dużym powodzeniem cieszyło się malowanie twarzy. Zaś dziewczynki korzystały z możliwości zaplatania warkoczy.

Reklama

Według dyrektor przedszkola są szanse, aby tego typu impreza zagościła w placówce na stałe. - Mamy tak wiele wydarzeń w sezonie wiosennym, że prawdopodobnie zrezygnujemy z pikniku rodzinnego w maju i na to konto jesienią będziemy organizować Dzień Przedszkolaka. Chciałabym, aby było to święto wszystkich dzieci. Dlatego będę zapraszać na nie przedstawicieli każdego przedszkola w naszym mieście – zdradza Pośpiech.

 

Tomasz Kępka

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gość 2019-10-08 14:22:37

    zdarzylo sie 25 wrzesnia a wy dopiero o tym piszecie? W dobie internetu to szybkosc pozyskiwania przez was tematow i publikowanie ich na waszych stonach jest porazajaca :) Nie wiem czy smiac sie czy plakac? No to wiadomosc z Zytniej musialy slimaki do was transportowac. Wow ale w koncu dotarly....po 14 dniach...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2019-10-09 20:40:18

    Nazwisko jednej z pań zostało zmienione...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości