OSP w Nowodworze oraz OSP w Bobrownikach dołączą do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego. 13 oraz 14 września zostały podpisane trójstronne porozumienia w tej sprawie
We wtorek w siedzibie komendy powiatowej PSP w Rykach pojawili się przedstawiciele gminy Nowodwór. Jednostkę OSP reprezentował prezes Marcin Cybula. Z ramienia urzędu gminy dokument podpisał wójt Ryszard Piotrowski, natomiast ze strony Państwowej Straży Pożarnej podpis złożył komendant powiatowy st. bryg. Krzysztof Morawski.
Następnego dnia porozumienie podpisali przedstawiciele gminy Ryki: prezes OSP Bobrowniki Mariusz Kowalczyk i burmistrz Jarosław Żaczek. Podobnie jak poprzedniego dnia, swój podpis na dokumencie złożył komendant powiatowy PSP.
Podpisane trójstronne porozumienia, to pierwszy krok do włączenia jednostek do KSRG. Dokument, wraz z wnioskiem i opinią komendanta powiatowego PSP, zostanie przesłany do komendanta wojewódzkiego PSP w Lublinie. Na podstawie zebranej dokumentacji, komenda wojewódzka podejmie decyzję o zasadności włączenia jednostek do systemu. Pozytywna opinia będzie skutkowała złożeniem wniosku do komendanta głównego PSP, który wyda ostateczną decyzję.
Źródło i foto KP PSP Ryki, opr. red.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze