Reklama

Do krajowego systemu dołączają kolejne jednostki OSP

OSP w Nowodworze oraz OSP w Bobrownikach dołączą do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego. 13 oraz 14 września zostały podpisane trójstronne porozumienia w tej sprawie

We wtorek w siedzibie komendy powiatowej PSP w Rykach pojawili się przedstawiciele gminy Nowodwór. Jednostkę OSP reprezentował prezes Marcin Cybula. Z ramienia urzędu gminy dokument podpisał wójt Ryszard Piotrowski, natomiast ze strony Państwowej Straży Pożarnej podpis złożył komendant powiatowy st. bryg. Krzysztof Morawski.

Następnego dnia porozumienie podpisali przedstawiciele gminy Ryki: prezes OSP Bobrowniki Mariusz Kowalczyk i burmistrz Jarosław Żaczek. Podobnie jak poprzedniego dnia, swój podpis na dokumencie złożył komendant powiatowy PSP. 

Reklama

Podpisane trójstronne porozumienia, to pierwszy krok do włączenia jednostek do KSRG. Dokument, wraz z wnioskiem i opinią komendanta powiatowego PSP, zostanie przesłany do komendanta wojewódzkiego PSP w Lublinie. Na podstawie zebranej dokumentacji, komenda wojewódzka podejmie decyzję o zasadności włączenia jednostek do systemu. Pozytywna opinia będzie skutkowała złożeniem wniosku do komendanta głównego PSP, który wyda ostateczną decyzję.

 

 

Źródło i foto KP PSP Ryki, opr. red.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości