Reklama

Dobra wiadomość dla mieszkańców! Woda z wodociągu Trzcianki znów zdatna do picia

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rykach wydał decyzję o przydatności wody do spożycia. Wyniki badań mikrobiologicznych z wodociągu Trzcianki są w normie. Sanepid apeluje jednak o ostrożność w związku z dezynfekcją.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rykach poinformował 10 października o wydaniu decyzji stwierdzającej przydatność wody do spożycia z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia w Trzciankach, gmina Nowodwór.

Wodociąg zaopatruje miejscowości: Trzcianki, Stary Bazanów i Nowy Bazanów. Obsługuje on około 1175 mieszkańców.

Wyniki badań w normie

Jak informuje Sanepid, w ramach kontroli wewnętrznej pobrano próbki wody z wodociągu w Trzciankach. Próbki pobrano 3 października przez Gminę Nowodwór, a także 30 września przez PGKIM w Rykach, które administruje częścią sieci wodociągowej.

Reklama

Analizy wszystkich pobranych próbek „nie wykazały przekroczeń wskaźników mikrobiologicznych”.

Zalecana ostrożność

W związku z prowadzoną dezynfekcją wody, jej jakość organoleptyczna (smak i zapach) „może ulec pogorszeniu”.

PPIS w Rykach apeluje, aby „osoby z obniżoną odpornością oraz rodzice niemowląt i małych dzieci powinni zachować ostrożność”.

Sanepid przypomina również, że zgodnie z przepisami, dopuszczalne stężenie chloru wolnego w wodzie u konsumenta nie powinno przekraczać 0,3 mg/l.

Średnia produkcja wody w wodociągu wynosi około 145 m3/dobę.

Źródło: Gmina Nowodwór
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości