Miasto Dęblin pozyskało środki finansowe, które pozwolą na wypłacenie pracownikom Miejskiego Żłobka „Raj Malucha” miesięcznego dodatku motywacyjnego w wysokości 1000 zł. To konkretne wsparcie dla osób dbających o rozwój i bezpieczeństwo najmłodszych.
Dobre wieści dla pracowników Miejskiego Żłobka w Dęblinie „Raj Malucha”. Miasto pozyskało środki finansowe, dzięki którym pracownicy dostaną miesięczny dodatek motywacyjny w wysokości 1000 zł.
- To konkretne wsparcie dla ludzi, którzy wykonują niezwykle ważną pracę, dbają o nasze dzieci, ich rozwój i bezpieczeństwo - podkreśla miasto.
Środki na dodatek pochodzą z rządowego programu „Dofinansowanie wynagrodzeń w postaci dodatku motywacyjnego oraz kosztów składek od tych wynagrodzeń pracowników zatrudnionych w samorządowych instytucjach opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 na lata 2024–2027”.
Wysokość dofinansowania dla Dęblina to 258 881 zł, przy czym całkowita kwota zadania jest taka sama. Umowę w tej sprawie podpisano w marcu 2024 roku, co otworzyło drogę do wypłaty dodatków oraz pokrycia składek od wynagrodzeń pracowników żłobka.
- Bo silne miasto zaczyna się od najmłodszych i od tych, którzy się nimi opiekują - wskazują władze Dęblina.
Fot: AdobeStock
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze