- Renault zastąpi wysłużonego Stara 244, który w przyszłym roku skończy 40 lat - mówi Andrzej Gągała, naczelnik jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawitale
W poprzedni piątek Ochotnicza Straż Pożarna w Grabowie Szlacheckim odebrała nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. Zanim nowe Volvo stanęło w garażu, trwały rozmowy, gdzie trafi dotychczasowe auto ochotników z Grabowa. 25-letnie Renault G270 ostatecznie otrzymali druhowie z Zawitały. - Zastąpi wysłużonego Stara 244, który w przyszłym roku skończy 40 lat - mówi Andrzej Gągała, naczelnik jednostki. W Zawitale nie kryją zadowolenia z "nowego" nabytku. - Wszyscy jesteśmy wdzięczni i zadowoleni z faktu, że to właśnie tu trafiło auto z Grabowa. Renault jest w znakomitym stanie i naszego staruszka wyprzedza technologią o całą epokę - dodaje.
Obecnie trwa dyskusja, co zrobić z wysłużonym Starem. Prawdopodobnie gmina wystawi go na sprzedaż.
To nie jedyny nowy nabytek strażaków. Ponieważ w okresie letnim nie brakuje interwencji związanych z usuwaniem gniazd os i szerszeni, jednostka kupiła dwa kombinezony ochronne oraz środki do neutralizacji niebezpiecznych owadów.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze