Reklama

Dostali w spadku samochód ratowniczo-gaśniczy

- Renault zastąpi wysłużonego Stara 244, który w przyszłym roku skończy 40 lat - mówi Andrzej Gągała, naczelnik jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawitale

W poprzedni piątek Ochotnicza Straż Pożarna w Grabowie Szlacheckim odebrała nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. Zanim nowe Volvo stanęło w garażu, trwały rozmowy, gdzie trafi dotychczasowe auto ochotników z Grabowa. 25-letnie Renault G270 ostatecznie otrzymali druhowie z Zawitały. - Zastąpi wysłużonego Stara 244, który w przyszłym roku skończy 40 lat - mówi Andrzej Gągała, naczelnik jednostki. W Zawitale nie kryją zadowolenia z "nowego" nabytku. - Wszyscy jesteśmy wdzięczni i zadowoleni z faktu, że to właśnie tu trafiło auto z Grabowa. Renault jest w znakomitym stanie i naszego staruszka wyprzedza technologią o całą epokę - dodaje. 

 Obecnie trwa dyskusja, co zrobić z wysłużonym Starem. Prawdopodobnie gmina wystawi go na sprzedaż. 

Reklama

To nie jedyny nowy nabytek strażaków. Ponieważ w okresie letnim nie brakuje interwencji związanych z usuwaniem gniazd os i szerszeni, jednostka kupiła dwa kombinezony ochronne oraz środki do neutralizacji niebezpiecznych owadów.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości