Reklama

Dożynki i 100-lecie OSP. Ułęż świętował podwójnie

Ułęż połączył Dożynki Gminne z obchodami 100-lecia istnienia miejscowej OSP. Było tradycyjnie, uroczyście i z uznaniem dla rolników i strażaków.

Msza polowa, jubileusz OSP i odznaczenia dla druhów

Niedzielne uroczystości rozpoczęła msza święta polowa, podczas której dziękowano za plony i poświęcono dożynkowe wieńce przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich. Obchody zbiegły się z jubileuszem 100-lecia OSP Ułęż.

W trakcie wydarzenia wręczono odznaczenia zasłużonym strażakom, a jednostka OSP Ułęż została uhonorowana za wieloletnią działalność na rzecz bezpieczeństwa. Głos zabrał m.in. starosta rycki Dariusz Szczygielski, który jako prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP podziękował druhom i złożył rolnikom wyrazy uznania za ich pracę.

Reklama

Konkurs wieńców i lokalna kuchnia

Dożynki w Ułężu nie obyły się bez tradycyjnego konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Nagrody przyznano w dwóch kategoriach:

Wieniec tradycyjny:

  • I miejsce – KGW Korzeniów

  • II miejsce – KGW Zosin

  • III miejsce – KGW Ułęż (reprezentowane przez Elżbietę Góralczyk)

Wieniec nowoczesny:

  • I miejsce – Sołectwo Ułęż

  • II miejsce – KGW Lendo Ruskie

  • III miejsce – KGW Białki Dolne

Mieszkańcy mogli także posmakować regionalnych potraw przygotowanych przez panie z KGW oraz obejrzeć występy lokalnych zespołów.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości