Ułęż połączył Dożynki Gminne z obchodami 100-lecia istnienia miejscowej OSP. Było tradycyjnie, uroczyście i z uznaniem dla rolników i strażaków.
Niedzielne uroczystości rozpoczęła msza święta polowa, podczas której dziękowano za plony i poświęcono dożynkowe wieńce przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich. Obchody zbiegły się z jubileuszem 100-lecia OSP Ułęż.
W trakcie wydarzenia wręczono odznaczenia zasłużonym strażakom, a jednostka OSP Ułęż została uhonorowana za wieloletnią działalność na rzecz bezpieczeństwa. Głos zabrał m.in. starosta rycki Dariusz Szczygielski, który jako prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP podziękował druhom i złożył rolnikom wyrazy uznania za ich pracę.
Dożynki w Ułężu nie obyły się bez tradycyjnego konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Nagrody przyznano w dwóch kategoriach:
Wieniec tradycyjny:
I miejsce – KGW Korzeniów
II miejsce – KGW Zosin
III miejsce – KGW Ułęż (reprezentowane przez Elżbietę Góralczyk)
Wieniec nowoczesny:
I miejsce – Sołectwo Ułęż
II miejsce – KGW Lendo Ruskie
III miejsce – KGW Białki Dolne
Mieszkańcy mogli także posmakować regionalnych potraw przygotowanych przez panie z KGW oraz obejrzeć występy lokalnych zespołów.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze