W tym roku Rykach, podobnie jak rok temu, odbędą się tylko dożynki. Imprezę zaplanowano na letniej scenie w parku miejskim przy ulicy Warszawskiej w ostatnią niedzielę sierpnia
Dożynki gminy Ryki rozpocznie Msza św. odprawiona o godz. 12:00 w kościele parafialnym. Po niej uczestnicy przejdą do parku, gdzie odbędzie się dalsza część dożynek. O godzinie 17 rozpocznie się "Wiejski Kramik rozmaitości" a w nim występy na ludową nutę (Zespół Śpiewaczy „Kawęczyn”,
Aktywne Koło Gospodyń Wiejskich w Zalesiu, Zespół Śpiewaczy „Rososzanki”, Zespół Śpiewaczy „Pelagia” w obrzędzie dożynkowym oraz Zespół Pieśni i Tańca „Powiślaki” z Puław i Kapela STYRTA z Krasnegostawu. Ponadto na uczestników czekać będą: warsztaty wikliniarskie i garncarskie, pokazy rzeźby ludowej, konkurs kulinarny „Tradycja na talerzu”, wystawa plenerowa „Wiejska chata”, stoiska z rękodziełem, gotowanie w wielkim kotle, konkursy, animacje, darmowa dmuchana zjeżdżalnia.
Niestety w tym roku nie będzie Dni Ryk. Ze względów technicznych. To impreza masowa, gdzie finałowy koncert gwiazdy wieczoru w ostatnich latach gromadził kilka tysięcy osób. Teren wokół stadionu, na którym był dotychczas organizowany, to w tej chwili plac budowy, dlatego nie ma miejsca na zorganizowanie festynu. - Nie zaryzykujemy tak dużej imprezy w parku, który niedawno przeszedł rewitalizację - mówi burmistrz Jarosław Żaczek.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
I słusznie, bo lepsze są takie imprezy tematyczne, a nie takie fiu bździu na Dniach Ryk.
To racja lepsze imprezy tematyczne????
Hala dla nielicznych a stadionu nie ma na masowe imprezy. A parku szkoda dla zwyklych zjadaczy chleba. Burmistrz ogarnij się.
Hala dla nielicznych a stadionu nie ma na masowe imprezy. A parku szkoda dla zwyklych zjadaczy chleba. Burmistrz ogarnij się.
Jak zwykle w Rykach się nic nie dzieje... A takie fajne były te imprezy Dni Ryk. Może nie zawsze ale biorąc pod uwagę ogół to udane są te imprezy. Ale tak poza tym to NIC się nie dzieje w Rykach dla młodych ludzi, to nawet i te Dni Ryk chcą usunąć. Burmistrz do wymiany.
tak na serio to dzieje się ale czy ktoś jest tym zainteresowany ????? mało kto w tym mieście , są imprezy w priv domu kultury i gminnym itp takie społeczeństwo. jakby było discopolo itp impry to byłoby zainteresowanie .ale to nie kultura . kino tez to półkultura , chyba ,że ambitne filmy itd
mogli by zrobić paintball albo asg za strike 27. kiedyś było i się fajnie grało i dużo młodych osób na to chodziło
I słusznie, bo lepsze są takie imprezy tematyczne, a nie takie fiu bździu na Dniach Ryk.
To racja lepsze imprezy tematyczne????
Hala dla nielicznych a stadionu nie ma na masowe imprezy. A parku szkoda dla zwyklych zjadaczy chleba. Burmistrz ogarnij się.