Reklama

Dożynki w Kłoczewie. Rolnicy podziękowali za plony, nagrodzono najpiękniejsze wieńce i stoiska

W Kłoczewie odbyły się Dożynki, czyli tradycyjne święto plonów. Podczas uroczystości mieszkańcy dziękowali za całoroczną pracę rolników, a w konkursach wyróżniono najpiękniejsze wieńce i najciekawsze stoiska.

Msza święta i przemówienia władz

Obchody rozpoczęła uroczysta Msza Święta Dziękczynna, podczas której modlono się w intencji rolników i ich rodzin. Po części obrzędowej odbyło się przekazanie chleba – symbolu urodzaju i wspólnoty.

Głos zabrał Zenon Stefanowski, Wójt Gminy Kłoczew, który powitał uczestników i podkreślił znaczenie pracy gospodarzy. Powiat Rycki reprezentował Piotr Łysoń, Przewodniczący Rady Powiatu Ryckiego, dziękując rolnikom za ich wysiłek i życząc im zdrowia, pomyślności i satysfakcji z wykonywanych obowiązków.

Reklama

Konkursy dożynkowe w Kłoczewie

Podczas święta odbyły się konkursy na „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy” oraz „Najciekawsze stoisko dożynkowe”. Nagrodzeni zostali:

Najpiękniejszy wieniec dożynkowy

  • I miejsce – KGW Nowe Zadybie

  • II miejsce – KGW Wola Zadybska

  • III miejsce – KGW Kłoczew

Najciekawsze stoisko dożynkowe

  • I miejsce – KGW w Starym Zadybiu

  • II miejsce – Stowarzyszenie Inicjatyw Wiejskich „Wspierajmy się” w Czernicu

  • III miejsce – KGW Nowe Zadybie

Dożynki w Kłoczewie były okazją do wspólnego świętowania, podtrzymywania tradycji i integracji mieszkańców.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości