W Kłoczewie odbyły się Dożynki, czyli tradycyjne święto plonów. Podczas uroczystości mieszkańcy dziękowali za całoroczną pracę rolników, a w konkursach wyróżniono najpiękniejsze wieńce i najciekawsze stoiska.
Obchody rozpoczęła uroczysta Msza Święta Dziękczynna, podczas której modlono się w intencji rolników i ich rodzin. Po części obrzędowej odbyło się przekazanie chleba – symbolu urodzaju i wspólnoty.
Głos zabrał Zenon Stefanowski, Wójt Gminy Kłoczew, który powitał uczestników i podkreślił znaczenie pracy gospodarzy. Powiat Rycki reprezentował Piotr Łysoń, Przewodniczący Rady Powiatu Ryckiego, dziękując rolnikom za ich wysiłek i życząc im zdrowia, pomyślności i satysfakcji z wykonywanych obowiązków.
Podczas święta odbyły się konkursy na „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy” oraz „Najciekawsze stoisko dożynkowe”. Nagrodzeni zostali:
Najpiękniejszy wieniec dożynkowy
I miejsce – KGW Nowe Zadybie
II miejsce – KGW Wola Zadybska
III miejsce – KGW Kłoczew
Najciekawsze stoisko dożynkowe
I miejsce – KGW w Starym Zadybiu
II miejsce – Stowarzyszenie Inicjatyw Wiejskich „Wspierajmy się” w Czernicu
III miejsce – KGW Nowe Zadybie
Dożynki w Kłoczewie były okazją do wspólnego świętowania, podtrzymywania tradycji i integracji mieszkańców.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze