To najlepszy prezent jaki mogli sobie wymarzyć druhowie na swoje święto
W tym roku do jednostek OSP w całej Polsce trafi 314 samochodów ratowniczo-gaśniczych o łącznej wartości ok. 244 mln zł. W większości będą to najbardziej uniwersalne – średnie samochody ratowniczo-gaśnicze. Dwa z nich trafią do jednostek na terenie powiatu ryckiego. Komenda Głowna Straży Pożarnej podała zestawienie jednostek, które w tym roku otrzymają nowe samochody. Na liście znalazły się OSP Grabów Szlachecki i OSP Leopoldów. Obydwie jednostki należą do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. Obecnie druhowie z Grabowa mają do dyspozycji mają 25-letnie Renault. Z kolei ochotnicy z Leopoldowa do pożarów jeżdżą 34-letnim Starem 244. Od kilku miesięcy obydwie jednostki na własną rękę zbierają fundusze m.in. zbierając złom, na wkład własny do zakupu samochodu. Większe pieniądze w swoich budżetach zabezpieczyły również samorządy. Gmina Nowodwór ma w budżecie na ten cel 260 tys. zł, natomiast gmina Ryki 200 tys. zł.
Zakupy samochodów zostaną zrealizowane przez jednostki OSP przy dofinansowaniu:
NFOŚiGW / WFOŚiGW, dotacji KSRG, dotacji MSWiA, środków pochodzących z odpisów z firm ubezpieczeniowych.Każdy będzie kosztował w granicach 800-900 tys. zł.
W ubiegłym roku nowe samochody strażackie również trafiły do gminy Nowodwór i Ryki. OSP Nowodwór zakupiła Renault za 772 tys. zł, a OSP Rososz Iveco za 781 tys. zł.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze