Reklama

Druhowie z Leopoldowa i Grabowa Szlacheckiego pojadą nowymi samochodami

To najlepszy prezent jaki mogli sobie wymarzyć druhowie na swoje święto

W tym roku do  jednostek OSP w całej Polsce trafi 314 samochodów ratowniczo-gaśniczych o łącznej wartości ok. 244 mln zł. W większości będą to najbardziej uniwersalne – średnie samochody ratowniczo-gaśnicze. Dwa z nich trafią do jednostek na terenie powiatu ryckiego. Komenda Głowna Straży Pożarnej podała zestawienie jednostek, które w tym roku otrzymają nowe samochody. Na liście znalazły się OSP Grabów Szlachecki i OSP Leopoldów. Obydwie jednostki należą do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. Obecnie druhowie z Grabowa mają do dyspozycji mają 25-letnie Renault. Z kolei ochotnicy z Leopoldowa do pożarów jeżdżą 34-letnim Starem 244. Od kilku miesięcy obydwie jednostki na własną rękę zbierają fundusze m.in. zbierając złom, na wkład własny do zakupu samochodu. Większe pieniądze w swoich budżetach zabezpieczyły również samorządy. Gmina Nowodwór ma w budżecie na ten cel 260 tys. zł, natomiast gmina Ryki 200 tys. zł.

Zakupy samochodów zostaną zrealizowane przez jednostki OSP przy dofinansowaniu:
NFOŚiGW / WFOŚiGW, dotacji KSRG, dotacji MSWiA, środków pochodzących z odpisów z firm ubezpieczeniowych.Każdy będzie kosztował w granicach 800-900 tys. zł.

Reklama

W ubiegłym roku nowe samochody strażackie również trafiły do gminy Nowodwór i Ryki. OSP Nowodwór zakupiła Renault za 772 tys. zł, a OSP Rososz Iveco za 781 tys. zł.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości