Reklama

Druhowie z OSP Pawłowice znów najlepsi w powiecie

Zakończyły Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. Siódmy raz z kolei pierwsze miejsce wywalczyli druhowie z Pawłowic. Tuż za nimi znaleźli się druhowie z Leopoldowa a trzecie miejsce zdobyła OSP Ryki

Druhowie po raz 22. walczyli o puchar powiatu. Na stadionie w Rykach do rywalizacji przystąpiło 21 drużyn, w tym 15 OSP, jedna kobieca oraz 3 młodzieżowe chłopców i 2 dziewcząt. Ochotnicy startowali w dwóch konkurencjach - sztafeta pożarnicza 7x50 m z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe. Dodatkową konkurencją była "musztra", ale jej wyniki nie były zaliczane do końcowej klasyfikacji. Najlepiej zaprezentowali się druhowie z Rososzy i Przykwy.

W klasyfikacji generalnej tryumfowali druhowie z OSP Pawłowice. Siódme z rzędu zwycięstwo stało się faktem. - W tym roku przygotowywaliśmy się do zawodów krócej niż zwykle, ale i tak czuliśmy się dość pewnie. Liczyliśmy na lepszy czas. Treningi pokazywały, że mogło być lepiej. Na zawodach wojewódzkich w ćwiczeniu bojowym uzyskaliśmy czas 31 sekund - mówi Dariusz Szczygieł, prezes OSP Pawłowice. Dziś druhowie z Pawłowic wykonali ćwiczenie w 41 sekund i był to najlepszy czas zawodów. - Zadowolony jestem z wygranej, ale z osiągniętego wyniku nie do końca - przyznaje prezes Szczygieł i  zapowiada walkę o kolejne zwycięstwo za rok.

Reklama

Wszystkie ekipy otrzymały dyplomy. Najlepsze - puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez starostwo powiatowe, urzędy miast i gmin.

 

Wyniki

Zawody sportowo-pożarnicze

Drużyny OSP:

1. Pawłowice (104 pkt.)

2. Leopoldów (111 pkt.)

3. Ryki (117 pkt.)

4. Stary Bazanów (119 pkt. w tym 3 pkt karne w sztafecie i 5 pkt karnych w ćwiczeniu bojowym)

5. Przykwa (120 pkt., w tym 5 pkt. karnych w sztafecie)

6. Trzcianki (120 pkt., w tym 5 pkt. karnych w ćwiczeniu bojowym)

7. Brzeziny (120 pkt., w tym 5 pkt. karnych w ćwiczeniu bojowym)

Reklama

8. Zawitała (123 pkt.)

9. Rososz (123 pkt. w tym 5 pkt. karnych w ćwiczeniu bojowym)

10. Sierskowola (125 pkt.)

11. Stara Rokitnia (127 pkt. w tym 5 pkt. karnych w ćwiczeniu bojowym)

12. Wola Zadybska (129 pkt.)

13. Ułęż (134 pkt.)

14. Sobieszyn (141 pkt.)

15. Wylezin (145 pkt. w tym 8 pkt. karnych w sztafecie i 5 pkt. karnych w ćwiczeniu bojowym)

 

DP kobieca:

1. Brzeziny

 

MDP dziewcząt:

1. Brzeziny (138 pkt. w tym 5 pkt. karnych)

2. Przykwa (149 pkt., w tym 5 pkt. karnych)

 

MDP chłopców:

1. Brzeziny (138 pkt. w tym 5 pkt karnych)

Reklama

2. Przykwa (149 pkt., w tym 5 pkt. karnych)

 

 

Każda sekunda przeliczana jest na 1 pkt. Im mniej sekund, tym lepszy wynik. Sędziowie mogą również dodać punkty karne, za błąd w wykonywaniu zadania.

 

Konkurencja "Musztra"

Kategoria OSP

1. Rososz, Przykwa - 24 pkt.

2. Trzcianki, Stary Bazanów, Wola Zadybska - 23 pkt.

3. Brzeziny - 22 pkt.

4. Stara Rokitnia, Leopoldów, Ryki, Zawitała - 21 pkt.

5. Sobieszyn, Sierskowola, Pawłowice - 19 pkt.

6. Ułęż - 11 pkt.

Kategoria KDP

1. Brzeziny (24 pkt.)

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Szacun - niezalogowany 2021-09-29 10:20:04

    Gratulacje Pawłowice.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości