Reklama

Drużyna z Kłoczewa sięgnęła po puchar. Strażacki turniej pełen emocji w Rososzy

Sportowe emocje, rywalizacja w duchu fair play i strażacka integracja – tak wyglądał Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Drużyn Strażackich o Puchar Starosty Ryckiego. W sobotę, 10 maja, na stadionie w Rososzy spotkało się osiem drużyn z terenu powiatu ryckiego i okolic.

Organizatorami wydarzenia byli: Starostwo Powiatowe w Rykach, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Rykach oraz Klub Sportowy Amator Leopoldów-Rososz. Turniej przyciągnął zawodników, kibiców i samorządowców, którzy gorąco dopingowali strażaków podczas kolejnych meczów.

Osiem drużyn walczyło o puchar

Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje:

  • OSP Ryki,
  • OSP Kłoczew,
  • OSP Stężyca,
  • OSP Ułęż,
  • OSP Nowodwór,
  • OSP Dęblin-Masów,
  • KP PSP Ryki,
  • WSP Dęblin-Lotnisko.

Na boisku nie brakowało widowiskowych akcji i zaciętej walki o każdą bramkę. Strażacy pokazali dobrą formę sportową, ale też ducha współpracy oraz wzajemny szacunek. Dopisała pogoda, co przełożyło się na swobodną, niemal piknikową atmosferę wydarzenia.

Reklama

Zwyciężyła drużyna z gminy Kłoczew

Po serii spotkań wyłoniono najlepsze zespoły tegorocznego turnieju. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna OSP gm. Kłoczew, drugą lokatę zajęła OSP Dęblin-Masów, a na trzecim miejscu uplasowała się Komenda Powiatowa PSP w Rykach.

Klasyfikacja końcowa turnieju

  1. OSP gm. Kłoczew,
  2. OSP Dęblin-Masów,
  3. KP PSP Ryki,
  4. OSP gm. Nowodwór,
  5. WSP Dęblin-Lotnisko,
  6. OSP gm. Ułęż,
  7. OSP gm. Stężyca,
  8. OSP gm. Ryki.

Samorządowcy dopingowali zawodników

Wśród obecnych na stadionie byli m.in. wójt gminy Nowodwór Ryszard Piotrowski, zastępca burmistrza Ryk Jacek Wasilewski oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Rykach Tomasz Kujda.

O komfort uczestników zadbał starosta rycki Dariusz Szczygielski, który zapewnił zawodnikom i gościom ciepły poczęstunek oraz serwis kawowy. Dla wielu był to moment na rozmowę poza boiskiem i krótką przerwę między meczami.

Reklama

Puchary i gratulacje na zakończenie

Turniej zakończył się uroczystym wręczeniem pucharów oraz pamiątkowych dyplomów. Starosta rycki, Dariusz Szczygielski, pogratulował wszystkim drużynom sportowej postawy i zaangażowania.

- Dziękuję zawodnikom za sportową rywalizację, ogromne zaangażowanie oraz grę w duchu fair play - mówił Dariusz Szczygielski, Starosta Powiatu Ryckiego.

Organizatorzy zapowiadają już kolejną edycję turnieju. Dla wielu strażaków z powiatu ryckiego stał się on nie tylko okazją do sportowej rywalizacji, ale też do integracji oraz budowania strażackiej solidarności, co przy takich inicjatywach ma duże znacznie.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Rykach
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości