Reklama

Drzewo zatarasowało drogę w Sobieszynie. Interweniowali strażacy z OSP

Nagłe utrudnienie na Trakcie Królewskim w Sobieszynie. W środowy poranek na drogę runęło drzewo, blokując przejazd. Do akcji ruszyli druhowie z jednostki OSP KSRG Sobieszyn.

Strażacy usuwali powalone drzewo

W środę, 9 lipca, przed godz. 8. strażacy z OSP KSRG Sobieszyn zostali zadysponowani przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Rykach do usunięcia powalonego drzewa, które zatarasowało drogę gminną – tzw. Trakt Królewski. Zdarzenie miało miejsce na wjeździe do miejscowości Sobieszyn, co potwierdzają zdjęcia z miejsca akcji.

Druhowie sprawnie uporali się z usuwaniem drzewa i przywrócili przejezdność drogi. Nikomu nic się nie stało, ale działania były konieczne ze względu na całkowitą blokadę trasy i zagrożenie dla bezpieczeństwa.

Reklama

Trudne warunki po burzach

Zdarzenie miało miejsce po intensywnych opadach deszczu, które przeszły przez region. Mokre podłoże i silny wiatr mogły przyczynić się do przewrócenia drzewa. Jak podają strażacy, działania polegały na pocięciu i usunięciu konarów oraz dokładnym oczyszczeniu drogi z resztek gałęzi i liści.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości