Reklama

Dwie tragedie – jedno serce. Trwa zbiórka dla rodziny Norberta i Wojtka, którzy zginęli w tragicznym wypadku

Lokalna społeczność jest w szoku po tragicznej śmierci 45-letniego Norberta Lewińskiego, cenionego fizjoterapeuty pochodzącego z Ryk oraz jego 13-letniego syna Wojtka. Ojciec i syn zginęli w wypadku na warszawskiej Wisłostradzie, spowodowanym przez 23-letniego kierowcę z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów. Rodzina prosi o wsparcie, a przyjaciele i pacjenci wspominają ofiary jako wyjątkowych i dobrych ludzi.

Do tragedii doszło w czwartek, 10 lipca, około godziny 23:00. Norbert i jego syn Wojtek wracali motocyklem do swojego domu w Wieliszewie po wspólnie spędzonym wieczorze na meczu Legii Warszawa. Ich podróż została brutalnie przerwana.

Jak informuje policja, dramat rozegrał się, gdy jadący z naprzeciwka opel vectra nagle zjechał na ich pas.

- Kierujący pojazdem marki opel vectra zjechał na pas przeznaczony dla przeciwnego kierunku ruchu, gdzie doprowadził do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącym motocyklem. Następnie kierujący oplem uderzył w kolejny pojazd marki audi - informuje podinsp. Elwira Kozłowska z Komendy Rejonowej Policji Warszawa V.

Reklama

Siła uderzenia była ogromna. 45-letni Norbert zmarł krótko po przewiezieniu do szpitala. Lekarze walczyli o życie jego syna, jednak 13-letni Wojtek zmarł następnego dnia rano.

fot. Miejski Reporter

Sprawca tragedii, 23-letni Dawid F., wraz ze swoim 37-letnim pasażerem uciekł z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy ofiarom. Został szybko zatrzymany przez policję. W momencie zatrzymania miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto ciążył na nim aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a w jego samochodzie znaleziono narkotyki. Mężczyzna usłyszał zarzuty i trafił do aresztu. Grozi mu kara do 20 lat więzienia. Pasażerowi za nieudzielenie pomocy grożą 3 lata pozbawienia wolności.

Reklama

"Wspomnienie o nim pozostanie z nami na zawsze"

Norbert Lewiński był cenionym fizjoterapeutą, który w Wieliszewie prowadził Gabinet Ortopedycznej Terapii Manualnej. Był znany ze swojego profesjonalizmu, ciepła i zaangażowania, pomagając niezliczonym pacjentom, w tym sportowcom, wrócić do zdrowia i sprawności. Angażował się także w życie lokalnej społeczności skupionej wokół klubu AP Dąb Wieliszew.

Jego syn, Wojtek, był uczniem klasy 7b w Szkole Podstawowej nr 2 w Wieliszewie. We wrześniu miał rozpocząć naukę w ósmej klasie. Społeczność szkolna wspomina go jako dziecko pełne dobra i wrażliwości. W poruszającym pożegnaniu dyrekcja, nauczyciele i uczniowie napisali:

Reklama

„Z ogromnym bólem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o tragicznej śmierci naszego ucznia Wojciecha Lewińskiego z klasy 7b, który wraz ze swoim ojcem zginął w wypadku w dniu 10 lipca 2025 r.

Wojtek był chłopcem, którego trudno było nie polubić. Dał się poznać jako osoba życzliwa, pogodna i otwarta na innych. Z jego twarzy niemal nigdy nie znikał uśmiech, a pozytywne nastawienie do życia udzielało się innym. Wyróżniał się kulturalnym zachowaniem (...). Był umysłem ścisłym – szczególnie wyróżniał się w matematyce.

Reklama

Wojtek był wyjątkowy nie tylko ze względu na wiedzę i umiejętności, ale przede wszystkim z powodu okazywanego ciepła, życzliwości i pomocy innym. Jego obecność w naszej społeczności szkolnej była prawdziwym darem, a wspomnienie o nim pozostanie z nami na zawsze. Będzie nam go bardzo brakowało.”

"Dwie tragedie – jedno serce". Ruszyła zbiórka na pomoc rodzinie

fot. pomagam.pl

W obliczu niewyobrażalnej tragedii siostra Norberta założyła w serwisie pomagam.pl zbiórkę, aby wesprzeć żonę Paulinę, która została sama z dwójką dzieci.

– Z wielkim bólem i niedowierzaniem przyszło mi napisać te słowa... W jednej chwili nasza rodzina straciła dwóch wyjątkowych ludzi – mojego brata Norberta i jego syna Wojtka. (...) W jednej chwili wszystko się zawaliło – pisze w apelu siostra zmarłego, Ewa.

Reklama

Celem zbiórki jest zapewnienie rodzinie stabilności w nowej, bolesnej rzeczywistości. –Zwracam się więc do Was z ogromną prośbą o wsparcie tej rodziny w jednym z najtrudniejszych momentów ich życia. Chcemy zebrać środki, które pozwolą zapewnić dzieciom stabilność i bezpieczeństwo w nadchodzących miesiącach. Każda, nawet najmniejsza wpłata, to realna pomoc – apeluje rodzina, dziękując za każdy gest wsparcia i solidarności.

Zbiórka DWIE TRAGEDIE - JEDNO SERCE

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 18/07/2025 10:25
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości