Reklama

Dyrektorzy szkół spotkali się w Dęblinie. Rozmawiali o współpracy i relacjach w edukacji

W murach Szkoły Podstawowej nr 4 w Dęblinie odbyło się wydarzenie skupiające dyrektorów z kliku placówek w powiecie. Podczas spotkania zaprezentowano interdyscyplinarny tydzień projektowy, który uczy współpracy i kreatywności uczniów, a także omawiano rolę relacji jako fundamentu dobrej edukacji i rozwoju społeczności szkolnej.

W środę, 15 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 4 im. Bohaterów Lotnictwa Polskiego w Dęblinie odbyło się spotkanie dyrektorów szkół z województwa lubelskiego. Wydarzenie zorganizowano w ramach projektu Moc relacji w edukacji - łączymy, aby zmieniać (MORE).

Gospodarzem była dyrektor szkoły, Katarzyna Dybalska. Uczestnicy spotkali się w murach Czwórki, w atmosferze sprzyjającej rozmowom i swobodnej wymianie doświadczeń.

Gości powitał Lubelski Kurator Oświaty, Tomasz Szabłowski. Głos zabrał także Andrzej Mironiuk, Wojewódzki Koordynator Projektu MORE, który mówił o potrzebie współpracy między szkołami i zachęcał do wspólnych działań.

Reklama

W wydarzeniu wzięli udział również przedstawiciele samorządu. Obecna była Anna Iwanek, naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Promocji i Sportu w Dęblinie.

Na spotkaniu pojawili się dyrektorzy szkół aktywnie budujący sieć współpracy, m.in. przedstawiciele placówek z Dęblina, Ryk, Bobrownik, Moszczanki, Stężycy i Pawłowic.

  • Zespół Szkół Ogólnokształcących w Dęblinie - Joanna Pardo
  • Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 3 w Dęblinie - Edyta Dąbrowska
  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Dęblinie - Bożena Nowak
  • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Rykach - Wioletta Kaczorek i wicedyrektor Małgorzata Jońska
  • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Rykach - Hanna Majek
  • Zespół Placówek Oświatowych w Bobrownikach - Anna Kalbarczyk
  • Zespół Placówek Oświatowych w Moszczance - Renata Redo
  • Zespół Szkolno - Przedszkolny w Stężycy - Marek Błachnio
  • Zespół Placówek Oświatowych w Pawłowicach - Lidia Micek

Jednym z ważnych punktów programu była prezentacja dobrej praktyki pod nazwą Interdyscyplinarny Tydzień Projektowy, przygotowana przez nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 4 - Agnieszkę Szkodę i Violetę Gawryjołek. Pokazały, jak takie działania rozwijają kreatywność uczniów oraz uczą współpracy w zespole.

Reklama

Spotkanie stało się też okazją do rozmów z uczniami i nauczycielami. Kurator oświaty rozmawiał z nimi o szkole, codziennych doświadczeniach i zainteresowaniach.

- Spotkanie pokazało siłę otwartej współpracy i sieciowania. Wspólne działania inspirują do kolejnych inicjatyw i wzmacniają relacje w społecznościach - mówią przedstawiciele Dęblińskiej Czwórki - Takie spotkania podkreślają wartość relacji, która nie jest dodatkiem do edukacji, jest fundamentem jakości szkoły - dodają

Źródło: Szkoła Podstawowa nr 4 im. Bohaterów Lotnictwa Polskiego w Dęblinie Aktualizacja: 16/04/2026 13:56
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości