Reklama

Dzieci mają głos

Z okazji Dnia Dziecka została zorganizowana I Sesja Rady Dzieci i Młodzieży

Udział w sesji wzięło 19 radnych-uczniów ze szkół gminy Ryki. Dwie osoby ze szkoły w Oszczywilku były nieobecne. Sesja zbiegła się z wyjazdem na wycieczkę szkolną.

Obrady otworzył przewodniczący rady miejskiej Ryszard Bieńczyk. Młodzi rajcy na początku wybrali prezydium. Przewodniczącą została Hanna Golak, a wiceprzewodniczącymi Zuzanna Mazurek i Kacper Kuchnio. Wszyscy ze SP nr 2 w Rykach.

Kolejnym punktem obrad było wystąpienie burmistrza Ryk. Jarosław Żaczek przypomniał młodym rajom historię powstania samorządu, jego szczeble. Mówił również o najważniejszych zadaniach realizowanych obecnie przez gminę.

Reklama

Uczniowie-radni mieli również możliwość zgłosić problemy. Zdecydowana większość z nich dotyczyła potrzeby rozwoju infrastruktury sportowej przy szkołach. - Marzy nam się boisko wielofunkcyjne i większa sala gimnastyczna - mówił Paweł Joński ze szkoły w Swatach. Uczniowie zgłosili również chęć zorganizowania cyklicznych zwodów międzyszkolnych, na wzór spartakiady. Do pomysłu pozytywnie odniósł się burmistrz Żaczek.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości