Bezgotówkowo w Lubelskim: już blisko 8 tys. przedsiębiorców w województwie lubelskim skorzystało z darmowego terminala w ramach Programu Polska Bezgotówkowa!
W województwie lubelskim blisko 8 tys. przedsiębiorców zdecydowało się na instalację terminala płatniczego z Programu Polska Bezgotówkowa. W ramach Programu właściciele firm mogą otrzymać terminal na 12 miesięcy za darmo. Zarówno klienci, jak i przedsiębiorcy doceniają tę zmianę i coraz częściej sięgają po płatności bezgotówkowe. Możliwość płacenia kartą jest dostępna w sklepach, punktach usługowych, ale także coraz częściej na straganach, w schroniskach, szkołach, przedszkolach i urzędach państwowych.
Chcemy, aby zarówno w samym mieście, jak i poza nim mieszkańcy czy turyści mieli wybór metody płatności: kartą lub gotówką. Zalety terminala dostrzegają także przedsiębiorcy. Według nich płatności bezgotówkowe mają bardzo duże przełożenie na rozwój lokalnych biznesów – klienci płacący kartą kupują więcej niż ci, którzy rozliczają się gotówką. Po prostu nie są ograniczeni w swoich decyzjach zakupowych ilością pieniędzy w portfelu. To z kolei oznacza, że płatności bezgotówkowe wspierają rozkwit całej gminy – powiedział dr Mieczysław Groszek, prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa.
Płatności bezgotówkowe zyskują coraz większą popularność w małych sklepach i punktach usługowych o typowo lokalnym charakterze. Konsumenci cenią sobie wygodę i szybkość zakupów. Dlatego wracają do miejsc, gdzie można płacić kartą, ponieważ nie muszą nosić przy sobie gotówki, odwiedzać bankomatu przed zakupami, a rozliczenie przy kasie trwa krótko, dzięki czemu nie tworzą się kolejki. Płatności bezgotówkowe to również dobre rozwiązanie dla urzędów i instytucji publicznych. Zapewnia ono przejrzystość, bezpieczeństwo i zadowolenie petentów, którzy mogą wybrać, czy za daną usługę chcą zapłacić gotówką, czy zbliżeniowo, np. za pomocą karty lub telefonu komórkowego. Możliwość instalacji terminalu w każdym punkcie kasowym urzędu to również wygoda i szybsze tempo obsługi.
W całej Polsce w ramach Programu Polska Bezgotówkowa funkcjonuje już ponad 230 tys. terminali płatniczych. Co trzeci przedsiębiorca akceptujący płatności bezgotówkowe w Polsce otrzymał terminal płatniczy z programu Polska Bezgotówkowa. Za pośrednictwem terminali zrealizowano już ponad 156 mln transakcji na 8,1 mld złotych. Wśród beneficjentów Programu są małe, średnie oraz mikroprzedsiębiorstwa, a także podmioty administracji publicznej.
Program Polska Bezgotówkowa
Do Programu Polska Bezgotówkowa mogą zgłaszać się małe, średnie i mikropodmioty, które przyjmują zapłatę za swoje usługi lub produkty i chcą rozpocząć przyjmowanie płatności bezgotówkowych, a w okresie ostatnich 12 miesięcy w swoim punkcie handlowo-usługowym nie akceptowały płatności bezgotówkowych. Do udziału w Programie uprawnione są podmioty, które posiadają maksymalnie 5 placówek detalicznych.
Program Polska Bezgotówkowa skierowany jest również do urzędów i innych instytucji sektora publicznego oraz podmiotów niebędących przedsiębiorcami, a przyjmujących płatności. Tym samym obejmuje on swoim działaniem urzędy gminne, sądy, uczelnie wyższe, instytucje kultury, sztuki i sportu, parki narodowe oraz szpitale i przychodnie, przedsiębiorstwa komunalne, a także fundacje czy stowarzyszenia.
Przedsiębiorstwo prywatne, urząd lub instytucja państwowa, które zdecydują się przyłączyć do Programu, otrzymają wsparcie ze strony Fundacji polegające na pokryciu kosztów związanych
z otrzymaniem terminala do akceptacji kart oraz kosztów obsługi płatności bezgotówkowych.
Szczegóły na stronie: www.polskabezgotowkowa.pl
(artykuł sponsorowany)
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
To artykuł sponsorowany, czy propagandowy? Nie wszystko co wydaje się łatwe, lekkie i przyjemne, jest dobre dla ludzi. Ciekawe czy ten brak gotówki w fizycznej postaci będzie taki dobry, jak za krytykę państwa, ustroju itp odłączą kogoś od mamony? Bo zdaje się, że do tego się dąży, żeby ubezwłasnowolnić ludzi, żeby się stali taką tępą, uległą wobec państwa masą.
Najgorzej jak ktos jest jeszcze ze sredniowiecza I wszystko co ulatwia zycie jest dla niego zle GOSCIU.
Wyobraź sobie, że w Polsce nie ma pieniędzy w fizycznej postaci, panuje komuna i nic nie wolno powiedzieć przeciwko władzy. Donosi ktoś na Ciebie, że opowiadałeś jakieś rzeczy, a potem odcinają Ci dostęp do kasy i jesteś załatwiony. Czaisz bazę koleś?
Rozumiem przez to ze ty swoje pieniadze trzymasz w domu I nikomu nie ufasz nawet sobie I to jest najgorsze.
Gdzie ja trzymam pieniądze to nie Twoja sprawa i nie powinno Cię to interesować. A co do obrotu bezgotówkowego to wskazałem jego wady. A poza tym chciałbyś, żeby banki i państwo wiedziały o Tobie wszystko, znały Twoje zainteresowania, na co wydajesz kasę?
Bo nie wiem, czy wiesz, ale jak nie będzie pieniędzy w fizycznej postaci, to każda transakcja bezgotówkowa będzie rejestrowana. A w przyszłości, jak nie daj Boże zmieni się ustrój w Polsce na jakąś dyktaturę, za krytykę władzy możesz zostać odcięty o kasy. Już nie wspominając o Chinach, gdzie jest wprowadzony system kontroli społeczeństwa, wszystko podlega ocenie i jest przeliczane na dostęp do kredytów, możliwość podróżowania itp.
To czym sie interesujesz to wisdomo bez wzgledu gdzie wydajesz I na co,a gdzie wlasnie jestes w sieci.
To artykuł sponsorowany, czy propagandowy? Nie wszystko co wydaje się łatwe, lekkie i przyjemne, jest dobre dla ludzi. Ciekawe czy ten brak gotówki w fizycznej postaci będzie taki dobry, jak za krytykę państwa, ustroju itp odłączą kogoś od mamony? Bo zdaje się, że do tego się dąży, żeby ubezwłasnowolnić ludzi, żeby się stali taką tępą, uległą wobec państwa masą.
Najgorzej jak ktos jest jeszcze ze sredniowiecza I wszystko co ulatwia zycie jest dla niego zle GOSCIU.
Wyobraź sobie, że w Polsce nie ma pieniędzy w fizycznej postaci, panuje komuna i nic nie wolno powiedzieć przeciwko władzy. Donosi ktoś na Ciebie, że opowiadałeś jakieś rzeczy, a potem odcinają Ci dostęp do kasy i jesteś załatwiony. Czaisz bazę koleś?