Uczniowie Szkoły Podstawowej w Goździe przystąpili do egzaminu na kartę rowerową, który odbył się pod czujnym okiem funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Rykach. Sprawdzano zarówno znajomość przepisów ruchu drogowego, jak i praktyczne umiejętności jazdy rowerem.
Na terenie Szkoły Podstawowej w Goździe zorganizowano egzamin praktyczny na kartę rowerową, który przeprowadzili funkcjonariusze ryckiej drogówki. Na szkolnym boisku przygotowano tor sprawnościowy oraz miasteczko ruchu drogowego, w którym uczniowie musieli wykazać się umiejętnością stosowania przepisów w praktyce – rozpoznawaniem znaków drogowych oraz prawidłowym zachowaniem się na skrzyżowaniach.
Egzamin praktyczny stanowił drugi etap ubiegania się o kartę rowerową. Pierwszy – etap teoretyczny – obejmował test z wiedzy na temat przepisów ruchu drogowego, obowiązkowego wyposażenia roweru oraz zasad bezpiecznego przygotowania się do jazdy.
Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Rykach, wszyscy uczniowie biorący udział w egzaminie wykazali się dobrą znajomością przepisów drogowych oraz nienaganną jazdą rowerem. Policjanci zakończyli wydarzenie przypomnieniem zasad bezpiecznego poruszania się rowerem po drogach.
Młodzi rowerzyści uzyskali swoje pierwsze uprawnienia do kierowania pojazdem i mogą już samodzielnie uczestniczyć w ruchu drogowym jako rowerzyści.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze