Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Za wikipedią: Droga ekspresowa (ang. expressway) – droga publiczna o ograniczonej dostępności, przeznaczona wyłącznie do ruchu pojazdów samochodowych, na ogół posiadająca wyłącznie bezkolizyjne (wielopoziomowe) skrzyżowania z przecinającymi ją innymi drogami transportu lądowego. Parametry techniczne. Nie istnieje uniwersalny standard dróg ekspresowych. Przyjęte w poszczególnych państwach parametry techniczne dróg ekspresowych mogą znacznie się od siebie różnić (np. niektóre prawodawstwa przewidują istnienie dróg ekspresowych jednojezdniowych, inne natomiast dla dróg tej klasy stawiają wymóg istnienia dwóch jezdni).
Jakiś marny redaktorzyna próbuje wprowadzić ludzi w błąd. Potocznie ,,ekspresówką" nazywana jest droga dwupasmowa i dwujezdniowa. A w tym przypadku takiej nie mamy. Klasa GP jest zaraz po G najniższą rangą dróg krajowych. A zyska ją tylko, dlatego że spełni normy nacisku na oś. Źródło: Dz.U.2016.0.124 t.j. - Rozporządzenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie § 4 Klasy dróg 1. W celu określenia wymagań technicznych i użytkowych wprowadza się następujące klasy dróg oraz ich hierarchię, zaczynając od drogi o najwyższych parametrach: 1) autostrady, oznaczone dalej symbolem „A”; 2) ekspresowe, oznaczone dalej symbolem „S”; 3) główne ruchu przyspieszonego, oznaczone dalej symbolem „GP”; 4) główne, oznaczone dalej symbolem „G”; 5) zbiorcze, oznaczone dalej symbolem „Z”; 6) lokalne, oznaczone dalej symbolem „L”; 7) dojazdowe, oznaczone dalej symbolem „D”
Za wikipedią: Droga ekspresowa (ang. expressway) – droga publiczna o ograniczonej dostępności, przeznaczona wyłącznie do ruchu pojazdów samochodowych, na ogół posiadająca wyłącznie bezkolizyjne (wielopoziomowe) skrzyżowania z przecinającymi ją innymi drogami transportu lądowego. Parametry techniczne. Nie istnieje uniwersalny standard dróg ekspresowych. Przyjęte w poszczególnych państwach parametry techniczne dróg ekspresowych mogą znacznie się od siebie różnić (np. niektóre prawodawstwa przewidują istnienie dróg ekspresowych jednojezdniowych, inne natomiast dla dróg tej klasy stawiają wymóg istnienia dwóch jezdni).
Jakiś marny redaktorzyna próbuje wprowadzić ludzi w błąd. Potocznie ,,ekspresówką" nazywana jest droga dwupasmowa i dwujezdniowa. A w tym przypadku takiej nie mamy. Klasa GP jest zaraz po G najniższą rangą dróg krajowych. A zyska ją tylko, dlatego że spełni normy nacisku na oś. Źródło: Dz.U.2016.0.124 t.j. - Rozporządzenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie § 4 Klasy dróg 1. W celu określenia wymagań technicznych i użytkowych wprowadza się następujące klasy dróg oraz ich hierarchię, zaczynając od drogi o najwyższych parametrach: 1) autostrady, oznaczone dalej symbolem „A”; 2) ekspresowe, oznaczone dalej symbolem „S”; 3) główne ruchu przyspieszonego, oznaczone dalej symbolem „GP”; 4) główne, oznaczone dalej symbolem „G”; 5) zbiorcze, oznaczone dalej symbolem „Z”; 6) lokalne, oznaczone dalej symbolem „L”; 7) dojazdowe, oznaczone dalej symbolem „D”