Reklama

Ekspresówką z Dęblina do Moszczanki. Będą utrudnienia

21/03/2019 14:05
Cztery biura projektowe są zainteresowane opracowaniem kompleksowej dokumentacji projektowej na rozbudowę blisko 8 km drogi krajowej nr 48.

Chodzi o odcinek od mostu na Wiśle do końca zjazdu z wiaduktu nad linią kolejową w Dęblinie oraz od granic miasta do Moszczanki. Wartość złożonych ofert mieści się w przedziale od ok. 1,8 do prawie 2,4 mln zł. Natomiast budżet jakim dysponuje GDDKiA wynosi 1,7 mln. zł. W najbliższych dniach okaże się czy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad dołoży brakującą kwotę.

DK 48 ma mieć na tym odcinku parametry drogi ekspresowej. Przewidziano wzmocnienie konstrukcji nawierzchni by przenosiła obciążenie pojazdów o nacisku 11,5 t/oś, przebudowę przejazdów kolejowych, oraz poszerzenie jezdni z 7 do 9 metrów na odcinku pomiędzy Dęblinem a Moszczanką. Dodatkowo zostanie przebudowany mostek i kładka na Żdżarach. Powstaną lewoskręty i nowe odcinki ciągów pieszo-rowerowych. Prace przy realizacji planowane są na lata 2020-2022.

i ekspresowej
Szczegóły w środę w papierowym wydaniu "Twojego Głosu"
 
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Jarek - niezalogowany 2019-03-27 10:05:55

    Za wikipedią: Droga ekspresowa (ang. expressway) – droga publiczna o ograniczonej dostępności, przeznaczona wyłącznie do ruchu pojazdów samochodowych, na ogół posiadająca wyłącznie bezkolizyjne (wielopoziomowe) skrzyżowania z przecinającymi ją innymi drogami transportu lądowego. Parametry techniczne. Nie istnieje uniwersalny standard dróg ekspresowych. Przyjęte w poszczególnych państwach parametry techniczne dróg ekspresowych mogą znacznie się od siebie różnić (np. niektóre prawodawstwa przewidują istnienie dróg ekspresowych jednojezdniowych, inne natomiast dla dróg tej klasy stawiają wymóg istnienia dwóch jezdni).

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ADAM - niezalogowany 2019-03-22 19:25:58

    Jakiś marny redaktorzyna próbuje wprowadzić ludzi w błąd. Potocznie ,,ekspresówką" nazywana jest droga dwupasmowa i dwujezdniowa. A w tym przypadku takiej nie mamy. Klasa GP jest zaraz po G najniższą rangą dróg krajowych. A zyska ją tylko, dlatego że spełni normy nacisku na oś. Źródło: Dz.U.2016.0.124 t.j. - Rozporządzenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie § 4 Klasy dróg 1. W celu określenia wymagań technicznych i użytkowych wprowadza się następujące klasy dróg oraz ich hierarchię, zaczynając od drogi o najwyższych parametrach: 1) autostrady, oznaczone dalej symbolem „A”; 2) ekspresowe, oznaczone dalej symbolem „S”; 3) główne ruchu przyspieszonego, oznaczone dalej symbolem „GP”; 4) główne, oznaczone dalej symbolem „G”; 5) zbiorcze, oznaczone dalej symbolem „Z”; 6) lokalne, oznaczone dalej symbolem „L”; 7) dojazdowe, oznaczone dalej symbolem „D”

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości