Te piękne ptaki upodobały sobie nadwieprzańskie łąki w gminie Ułęż. Nie wszystkim jednak odpowiada ich sąsiedztwo
Postępowanie pracowników energetyki i jednej z mieszkanek, która we wsi ma letnią posesję bulwersuje m.in. Zofię Lemieszek. - Ta pani przyjeżdża z Łodzi raz na jakiś czas. Na jej podwórku jest słup z bocianim gniazdem - tłumaczy pani Zofia. Twierdzi, że sąsiadka w poprzednim roku napisała pismo do spółki PGE, która zarządza słupami z prośbą o usunięcie gniazda. Doszło do tego w listopadzie. - Pracownicy energetyki zrzucili je na ziemię. Zabrali też metalowy stelaż - opowiada kobieta.
Kiedy wiosną przyleciały bociany słup był "goły". Ptasia para przystąpiła do odbudowywania lęgowiska. Energetycy znów pojawili się w Sobieszynie, żeby zrzucić gniazdo. Pod słupem zebrała się też grupa mieszkańców, żeby zablokować ich działania.
Więcej w jutrzejszym wydaniu Twojego Głosu
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Ten biedny bician nadal znosi tam patyki i próbuje odbudować swój dom
Co za pismak pisat ten artykul, srodek wsi to nie nadwieprzanskie łąki jak jest napisane we wstępie artykulu. Pani Zofia Lemieszek niech zechce bulwersowac się swoimi sprawami a nie zabierac głosu w sprawie, o której nie ma najmniejszego pojęcia. Tak samo radzilbym redaktorowi tego artykułu. Przed napisaniem artykułu powinno sie dokładnie zbadać sprawę a nie opierać sie na opinii pierwszej z brzegu osoby i bezpostawnie krytykować energetyków
Najgorsi są ci wielkomiejscy Państwo którzy chcą swoje zwyczaje przenieść na wieś i wszystko im przeszkadza.
Zgadzam się ze jest to środek wsi a znajduje gniazdo w odległości 1m od okien. Nikt nie przenosi wielkomiejskich zwyczajów. A nie przyszło p. Lemieszek i Panu redaktorowi , że tej pani może bliskość ptaków jest zagrożeniem dla zdrowia. Jeżeli nie zna się faktów szanowny redaktorze to nie pisze się takich artykułów. A jeszcze szkalowac ludzi którzy wykonują swoją prace to skandal. Myślę, że należałoby tych ludzi przeprosić.
Znam takich pasjonatów, którzy budują stelaż i proszą energetyków o pomoc w ich umieszczeniu. Jak można zrzucić bocianie gniazdo. Ludzie co się z Wami dzieje?!
To powinno byc karane.Glupia baba
To powinno byc karane.Glupia baba!
Ludzie, co się z Wami dzieje? Bocian od zawsze był ważny i wpisuje się w tradycje naszego kraju. Jak widać nastąpiło zdziczenie obyczajów. Zgroza!!!
Ten biedny bician nadal znosi tam patyki i próbuje odbudować swój dom
Co za pismak pisat ten artykul, srodek wsi to nie nadwieprzanskie łąki jak jest napisane we wstępie artykulu. Pani Zofia Lemieszek niech zechce bulwersowac się swoimi sprawami a nie zabierac głosu w sprawie, o której nie ma najmniejszego pojęcia. Tak samo radzilbym redaktorowi tego artykułu. Przed napisaniem artykułu powinno sie dokładnie zbadać sprawę a nie opierać sie na opinii pierwszej z brzegu osoby i bezpostawnie krytykować energetyków
Najgorsi są ci wielkomiejscy Państwo którzy chcą swoje zwyczaje przenieść na wieś i wszystko im przeszkadza.