Reklama

Ferie pełne atrakcji w bibliotece. Był wyjazd, kino, warsztaty i spotkanie z królikiem

Miejska Biblioteka Publiczna w Dęblinie zadbała o niezapomniane ferie dla dzieci. Uczestnicy odwiedzili Zoom Natury, Muzeum Fotografii, uczestniczyli w warsztatach plastycznych i spotkali się z króliczkiem angora. W programie nie zabrakło również wyjazdu do kina oraz wspólnego pieczenia gofrów.

Tegoroczne ferie zimowe w Dęblinie upłynęły dzieciom na różnych zajęciach przygotowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Dęblinie. Zamiast siedzieć w domu, mogły pojechać na wycieczki, brać udział w warsztatach plastycznych, spotkać się ze zwierzętami i wspólnie piec gofry.

Wyjazd do Zoom Natury i Muzeum Fotografii

Pierwszym wyjazdem w czasie ferii była wyprawa do Zoom Natury w Janowie Lubelskim. Uczestnicy przeszli ośnieżonymi ulicami miasta, aż dotarli na miejsce.

Na miejscu dzieci oglądały i dotykały kameleona, jaszczurkę oraz węża. Aktywnie brały udział w spotkaniu, odpowiadając na pytania i zagadki opiekuna zwierząt. W akwariach przyglądały się też innym gatunkom.

Reklama

Silne wrażenie zostawiła wizyta w Muzeum Fotografii. To najprawdopodobniej jedyne takie miejsce na Lubelszczyźnie, a być może i w całej Polsce, gdzie z takim zaangażowaniem gromadzi się aparaty fotograficzne, lampy błyskowe oraz inne eksponaty związane z fotografią.

Uczestnicy obejrzeli wystawę zdjęć pana Tomka Sikory pt. „Abstrakcyjne sytuacje złapane na żywo”. Autor ma za sobą kilkadziesiąt wystaw na całym świecie.

Warsztaty i twórcza zabawa

We wtorek dzieci mogły sprawdzić się plastycznie: robiły zakładki do książek oraz jajka wielkanocne metodą decoupage. Zajęcia prowadziła pani Monika Gołąb Kufel, która z dużą cierpliwością wprowadzała uczestników w tajniki tej techniki i pomagała przy wykończeniu prac. Efekt końcowy wszystkich bardzo ucieszył.

Reklama

Następnego dnia bibliotekę odwiedziła pani Magdalena Jakubik-Cicha ze swoim ulubieńcem — dużym, bardzo puszystym królikiem rasy angora. Dzieci i dorośli reagowali z entuzjazmem. Zwierzę zachowywało się spokojnie i przyjaźnie, mali uczestnicy mogli je głaskać oraz karmić. Na pamiątkę dostali kolorowanki z podobizną królika.

Tego samego dnia dzieci przygotowały też prace plastyczne o tematyce antyalkoholowej.

Wyjazd do kina i słodkie zakończenie

W czwartek uczestnicy ferii pojechali do Kina Sybilla w Puławach na bajkę „Wielka mała koza”. Film okazał się pouczający zarówno dla najmłodszych, jak i dla dorosłych, bo pokazywał, że warto wierzyć w swoje marzenia i starać się je spełniać mimo trudnośći.

Reklama

Na zakończenie ferii w bibliotece dzieci grały w gry planszowe oraz razem z opiekunkami piekły chrupiące gofry z różnymi dodatkami.

Organizatorzy dziękują za współpracę, ciekawe zajęcia oraz wspólnie spędzony czas. Szczególne podziękowania kierują do Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dęblinie za dofinansowanie zajęć w czasie ferii.

Fot: Miejska Biblioteka Publiczna w Dęblinie / Facebook

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Dęblinie
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości