Reklama

Ferie pełne przygód w MDK! Wycieczki, teatr i kreatywne warsztaty

Tydzień ferii z organizowany przez Miejski Dom Kultury w Dęblinie to pełne emocji wyprawy i twórcze zajęcia. Wycieczka do Kazimierza Dolnego, spektakl teatralny "Jaś i drzewo fasolowe" oraz kinowy seans w Warszawie zachwyciły uczestników i ich rodziny. To był czas nauki i integracji.

W Miejskim Domu Kultury w Dęblinie zakończył się właśnie pełen atrakcji tydzień zimowych ferii. Dzieci nie miały czasu na nudę – czekały na nie wycieczki, warsztaty, teatr i wspólna zabawa.

Wycieczka do Kazimierza Dolnego

W środę, trzeciego dnia Ferii z MDK, uczestnicy pojechali na wycieczkę do Kazimierza Dolnego – miasteczka znanego z artystów i zabytków.

Dzieci wzięły udział w warsztatach artystycznych, podczas których powstały malowane talerze oraz zimowe obrazy. Po słodkim poczęstunku i zabawach integracyjnych w Wikarówce przyszedł czas na spacer po kazimierskich uliczkach i zwiedzanie muzeum.

Reklama

Był też akcent lokalnej tradycji – uczestnicy pogłaskali po nosie psa Werniksa, co według legendy przynosi szczęście i zapewnia szybki powrót do Kazimierza Dolnego.

- Chętnie to powtórzymy! Było bardzo miło - mówią organizatorzy.

Teatr i zajęcia plastyczne w MDK

W czwartek do Dęblina przyjechali aktorzy ze Studio Teatralnego Krak-Art. Zaprezentowali interaktywne przedstawienie pt. Jaś i drzewo fasolowe. Na widowni, obok dzieci, zasiedli także rodzice i dziadkowie.

Spektakl pełen energii i humoru, pokazany w kameralnej sali MDK, stworzył wyjątkowy klimat i zaangażował publiczność.

Reklama

Po teatrze dzieci wróciły do pracy twórczej — dokończyły konstrukcje pająków ludowych i zaczęły szyć przytulanki. Zajęcia krawieckie wymagały skupienia, ale bardzo wciągały uczestników. Wsparcia udzielali pracownicy MDK.

Organizatorzy podkreślają, że celem Ferii z MDK było rozbudzenie wyobraźni i zdolności manualnych dzieci oraz wspieranie ich rozwoju w przyjaznej atmosferze.

Finał ferii – wycieczka do Warszawy

W piątek, 20 lutego, odbył się ostatni dzień zimowych ferii z MDK Dęblin. Uczestnicy pojechali autokarem do Warszawy.

Reklama

Pierwszym punktem programu było kino Cinema City Arkadia, gdzie dzieci obejrzały najnowszy film animowany Zbuntowana Księżniczka i ekipa ratunkowa. Seans przyniósł dużo emocji, śmiechu i wzruszeń.

Później grupa odwiedziła Stadion Narodowy, gdzie trwała wystawa klocków LEGO. Monumentalne budowle i dopracowane konstrukcje zrobiły ogromne wrażenie na dzieciach i dorosłych.

Na zakończenie wycieczki uczestnicy wspólnie zjedli posiłek w McDonalds, co stało się okazją do odpoczynku i rozmów o całym dniu.

Reklama

Organizatorzy dziękują dzieciom i rodzicom za udział w zimowej ofercie MDK.

Fot: Miejski Dom Kultury w Dęblinie / Facebook

Źródło: Miejski Dom Kultury w Dęblinie Aktualizacja: 24/02/2026 15:14
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości