Reklama

Galeria nabrała nowego blasku

Wystawy i wernisaże wreszcie będą mogły odbywać się w godnych warunkach. Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Rykach wzbogaciło się o odnowioną salę ekspozycyjną

Od dłuższego czasu galeria na piętrze pałacyku pozostawała pusta. Nie organizowano w tym miejscu żadnych wystaw i spotkań. Nadzieją była zapowiedź remontu i modernizacji. Samorząd chciał przeprowadzić inwestycję, ale kwestią do ustaleń pozostawały finanse. Miasto miało nadzieję na dotację zewnętrzną. Gdy taka możliwość się nadarzyła, warto było, aby jej beneficjentem nie była gmina, lecz organizacja. Wybór padł na Uniwersytet Trzeciego Wieku w Rykach. Dzięki przychylności prezes UTW Zofii Polak, centrum kultury mogło liczyć na nową salę, której koszty w stu procentach pokryła dotacja (bez udziału budżetu gminy).

Prace przy remoncie przebiegały sprawnie. - Ekipa weszła w kwietniu i w przeciągu miesiąca ze wszystkim się wyrobiła. Znacznie dłużej trwały procedury przetargowe – wyjaśnia dyrektor MGCK Donata Łukasiak. Po modernizacji galeria prezentuje się bardzo okazale i funkcjonalnie. Pracownicy mogą zapomnieć już o mocowaniu obrazów wkrętami czy gwoździami. Są do tego celu odpowiednie urządzenia. Bardzo przydatne przy wernisażach jest oświetlenie. Także i ono pojawiło się w sali. A dzięki regulacji, można nim oświetlić wybrany przedmiot bardziej lub mniej. - Nowością w naszej galerii są podświetlane bryły wystawiennicze. Tego u nas nie było. Teraz mamy naprawdę profesjonalną, nowoczesną galerię – cieszy się dyrektor MGCK. Razem z salą wystawienniczą remont przeszła również pracownia plastyczna, która oprócz nowych wnętrz zyskała meble i przybory. Koszt całek inwestycji wyniósł około 180 tys. zł.

Reklama

W nowej galerii już można podziwiać pierwszą wystawę. Pojawiły się na niej prace rękodzielnicze słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości