Reklama

Gm. Kłoczew: Dezynfekują wodę. Dlaczego ?

Przez pewien czas "kranówka" będzie smakować inaczej

Z oficjalnego komunikatu gminy wynika, że woda z ujęcia w Woli Zadybskiej będzie dezynfekowana w celu stabilizacji parametrów. Proces ten będzie trwał od dziś do 3 września.

Dezynfekcja jest przeprowadzana za pomocą podchlorynu sodu. Jak zapewnia zarządca sieci - Henryk Jurzysta - specyfik posiada atest PZH oraz jest wprowadzany do sieci w minimalnych ilościach 0,3mg na litr wody. Ilości te nie zagrażają życiu ani zdrowiu konsumentów. Jednak efektem towarzyszącym procesowi dezynfekcji wody może być zmiana jej walorów smakowych i zapachowych.

Reklama

Aby pozbyć się "innego" smaku należy wodę przegotować.

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Julia - niezalogowany 2021-08-30 12:38:16

    Zenek o wodę dba. Zenek na wodociągach się zna. Zenek nikomu krzywdy zrobić nie da. Nikt się nie zatruje, nikomu nic nie będzie. Normalna procedura. Bądź spokojny. Bądź jak Zenek Dbaj o wodę

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Mirek.B - niezalogowany 2021-08-31 07:34:45

    Bo Zenek dobrze wie,co dla nas dobre jest.Żeby nie Zenek i jego odwaga,nasza gmina bez wody upada.Tak to jest,nasz Zenek zawsze nam pomaga

    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości