Reklama

GM. KŁOCZEW: Odszedł żołnierz Armii Krajowej

W wieku 96 lat odszedł na wieczną służbę porucznik Tadeusz Filipek z Przykwy, żołnierz Armii Krajowej

Tadeusz Filipek zmarł 21 czerwca. Spoczął na cmentarzu parafialnym w Kłoczewie. W ostatniej drodze towarzyszyła mu wojskowa asysta honorowa. Podczas uroczystości pogrzebowej pana Tadeusza pożegnali bliscy, przyjaciele i znajomi.

Brał udział w akcji "Burza"

Tadeusz Filipek urodził się 20 marca 1925 roku w Przykwie, jako syn Aleksandra i Marianny z domu Żaczek. W maju 1942 roku złożył przysięgę i został żołnierzem 15 Pułku Piechoty „Wilków” AK, gdzie dowódcą był mjr Marian Bernaciak ps. „Orlik”. Brał udział w wielu akcjach między innymi „Burza” oraz prowadził czynną walkę przeciw MO, UB i NKWD. Po tragicznej śmierci mjr. „Orlika” ujawnił się w Urzędzie Bezpieczeństwa Publicznego w Warszawie i wstąpił do Wojska Polskiego. Ukończył szkołę podoficerską. Działał społecznie w wielu organizacjach, ale najdłużej w ZBOWiD i Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych pełniąc do czasu samorozwiązania organizacji ze względu na brak członków, funkcję sekretarza. Salę tradycji ze sztandarem związku oraz zbiorami przekazał wójtowi gminy Kłoczew. Za swoją działalność był wielokrotnie odznaczany w tym Krzyżem Partyzanckim, odznaką za Akcję Burza, Krzyżem AK i Najwyższą Odznaką Związku Kombatantów.

Reklama

 

W najbliższym wydaniu "Twojego Głosu" będzie można przeczytać, jak pana Tadeusza wspomina rodzina i znajomi. Zachęcamy do lektury, już w najbliższą środę. 

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    waldek - niezalogowany 2021-07-09 18:33:14

    no cóż kolejny pseudo bohater lansowany upojnie przez arcy wszechwiedzących i lubiących akowskie bandyckie zadki redaktorów TG NIC WIĘCEJ dodać nic ując

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • kokos - niezalogowany 2021-07-10 12:04:27

    Dał głos kolejny pomiot komuszej bandy wielbiącej towarzyszy z Moskwy.

    • Zgłoś wpis
  • Andy - niezalogowany 2021-07-10 14:04:47

    Czy przypakiem nie jesteś potomkiem jakiegoś "utrwalacza władzy ludowej"?

    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości