Reklama

Gm. Nowodwór: Poznali tajniki gry w "kosza"

W Szkole Podstawowej w Jakubówce odbyło się spotkanie z doświadczonymi koszykarzami z klubu sportowego "Basket" Ryki

Tomasz Czyżewski i Sebastian Drążyk pokazali jak celnie trafiać do kosza i wykonać tzw. dwutakt. Uczniowie chętnie naśladowali triki i słuchali wskazówek. - Chcemy zarazić najmłodszych tą aktywnością i pokazać, że można to robić na co dzień - mówi pan Tomasz, który gra od 20 lat. Do tej pory w klubie grali wyłącznie seniorzy., ale koszykarz wpadł na pomysł aby treningi odbywały się również dla dzieci i młodzieży. Te ruszają już dzisiaj! Zajęcia odbywają się w dwóch grupach - dla uczniów klas I - IV oraz V- VIII. - Zapraszamy wszystkich chętnych do zapisania się na profesjonalne zajęcia z trenerem Sebastianem Kozdrój - dodaje Czyżewski.- Po zakończeniu rozgrywek uczniów zamierzamy rozegrać jak co roku Rycką Ligę Kosza o Puchar Burmistrza. Będzie to już 10 jubileuszowa edycja - dodaje.

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Rysiek - niezalogowany 2019-10-21 19:08:38

    Ja kiedyś z kumplami w Woli Życkiej zrobiliśmy sobie kosz pod sklepem i wrzucalismy do kosza puszki po piwie, a ten co nie trafił szedł po nowe piwo. Te lata 90-te. Kiedyś też jak pojechałem na szkolenie do Zgorzelca to byłem na meczu było słodko, żeśmy pili cztery kwarty z Mietkiem Szpachelką, który kiedyś był kierownikiem WSKPiLO.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości