- Aby mogło do tego dojść trzeba spełnić szereg wymagań i mieć odpowiedni sprzęt oraz wykwalifikowanych druhów. Mamy nadzieję, że się uda - mówi Sławomir Janiszek, prezes OSP
Zostało już podpisane trójstronne porozumienie o włączenie OSP z Grabowa Szlacheckiego do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego. Zawarła je gmina Nowodwór, jednostka OSP i Komenda Powiatowa PSP w Rykach. To dopiero pierwszy krok. - Porozumienie, wniosek i opinia w tej sprawie zostaną przesłane do komendy wojewódzkiej, a po weryfikacji dokumentów zostanie podjęta ostateczna decyzja - informuje Sławomir Janiszek. Pozytywna opinia pozwoli strażakom na złożenie wniosku do komendanta głównego w Warszawie. Prezes Janiszek nie kryje zadowolenia. - Staraliśmy się od kilku lat. Kompletowaliśmy sprzęt i doskonaliliśmy się, by zyskać sprawność i dbać o bezpieczeństwo ludzi - wyjaśnia.