Członkinie zespoły zajęły II miejsce na Festiwalu Folkloru Polskiego "Sabałowe Bajania" w Bukowinie Tatrzańskiej. To jeden z największych sukcesów w historii grupy, która na na podhalańskim festiwalu wystąpiła po raz pierwszy
"Babeczki" zdobyły nominację podczas eliminacji wojewódzkich do Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. Zostały docenione za trzy utwory - pieśń pogrzebową "Dusze rzewnie zapłakały", kolędę apokryficzną "Dopiro nom dzisiaj kolanda nastała" i pieśń weselną "Zakukała kukowecka". O tym, jak udało się osiągnąć sukces i zdobyć wysoką lokatę, będzie można przeczytać w następnym wydaniu "Twojego Głosu". Zapraszamy do lektury już 18 sierpnia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Bardzo dobrze,że w dobie Inernetu,telewizji wielokanałowej, coś na wsi się dzieje.Brawo Panie.
Bardzo dobrze,że w dobie Inernetu,telewizji wielokanałowej, coś na wsi się dzieje.Brawo Panie.