Reklama

GM. RYKI Uczniowie siedzą w domach, bo w szkole jest zimno

W środę ma zostać uruchomiona nowa kotłownia i uczniowie będą mogli wrócić na zajęcia do klas

Trwa termomodernizacja budynku szkoły w Bazanowie Starym. Jednocześnie prowadzona jest również termomodernizacja szkoły w Swatach. Prace polegają nie tylko na wymianie okien, drzwi, ociepleniu ścian i położeniu nowej elewacji, ale również wymianie kotłowni, instalacji c.o. Wymiana systemu grzewczego była priorytetem, aby zdążyć przed jesiennymi chłodami. Do 15 października nie udało się, ale prace w tym zakresie są już na ukończeniu. - W obydwu przypadkach rozruch planujemy w najbliższą środę i myślę, że od najbliższego czwartku lekcje będą prowadzone w normalnym trybie - zapowiada burmistrz Jarosław Żaczek. - Nie możemy rozruchu przeprowadzić sami i musi to zrobić firma, w której były one zakupione. Musi również przeprowadzić szkolenie w kwestii ich obsługi - podkreśla burmistrz.

Tymczasem trzeba było przerwać zajęcia dla uczniów. - Mieliśmy telefon z kuratorium, że ktoś poskarżył się, że w budynku jest za zimno - oznajmia burmistrz. Twierdzi, że temperatura w salach jest "na granicy", takiej jaka powinna być w klasach, ale na wszelki wypadek została podjęta decyzja o przerwaniu zajęć. Uczniowie prawdopodobnie do połowy przyszłego tygodnia zostaną w domach. W tym tygodniu są to tzw. dni dyrektorskie, natomiast wolne dni po niedzieli uczniowie będą później odrabiać w soboty.

Reklama

Obydwie inwestycje w całości powinny być gotowe do połowy grudnia. Najkorzystniejszą ofertę w przetargu złożyła spółka SGW Budownictwo z Radomia. Termomodernizacja budynku szkoły i przedszkola w Bazanowie będzie kosztować prawie 1,45 mln zł. Inwestycja w Swatach będzie tańsza o 100 tys. zł. To oznacza oszczędności, bo kosztorys zakładał, że inwestycje będą kosztować 3,5 mln zł. Gmina pozyskała na ten cel 2,2 mln zł ze środków unijnych.

(fot.poglądowe, archiwum TG)

 

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gość 2020-10-23 12:12:06

    To podpisując umowy burmistrz nie wiedział, że jesienią jest chłodno a nawet zimno. A może terminy wykonania zostały przekroczone, albo wykonawca zbyt późno rozpoczął prace. Kto tego pilnował? Kto za to odpowie! Czy aby burmistrz z dworem nie zbyt dużo czasu poświęcił ostatnim wyborom, a może za hucznie świętował?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gość 2020-10-23 14:35:46

    Burmistrz "Twierdzi, że temperatura w salach jest "na granicy", takiej jaka powinna być w klasach". A jaka to jest temperatura "na granicy"? Bo z tego co się oriętuje, to część dzieci na lekcjach siedziała w kurtkach. Ot komfort termiczny i komfort pracy w książkach i zeszytach. Gdzie jest osoba odpowiedzialna za ten bałagan? Gdzie jest osoba odpowiedzialna za ten remont? Gdzie są terminy wykonania prac? Dlaczego dzieci mają uczyć się w soboty, kiedy ktoś na stołku dał ...ciała?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości