Wylewki, nowe podłogi, instalacja elektryczna i schody. W sobieszyńskiej remizie strażackiej zaszło wiele zmian
Remont odbył się na pierwszym piętrze. W dwóch pomieszczeniach udało się wykonać cementowe wylewki posadzek oraz izolację cieplną i przeciwdźwiękową z płyt styropianowych. W kolejnych salach pojawiły się nowe podłogi z płytek. Oprócz tego wyremontowano klatkę schodową i hol. Tu również ułożono posadzkę ze sztucznego kamienia. - W centralnym punkcie holu wstawiliśmy szklaną gablotę, w której będzie przechowywany pierwszy sztandar naszej jednostki - wyjaśnia Piotr Naczes, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Sobieszynie.
Udało się również zagruntować i odmalować ściany i wymienić instalację elektryczną wraz z lampami, włącznikami i gniazdkami oraz karnisze okienne we wszystkich pomieszczeniach. Poza tym w siedmiu pomieszczeniach są nowe drzwi. W pomieszczeniu zarządu została zamontowana szafa na mundury galowe, koszarowe i dokumenty oraz półki, na których zostały ustawione hełmy strażackie. - Zanim pojawiły się nowe meble, trzeba było zdemontować te stare, które były już zniszczone - zaznacza prezes. Remont był możliwy dzięki otrzymanemu dofinansowaniu z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Składkowego Rolników oraz z urzędu gminy, a częściowo został pokryty ze środków własnych. - Serdecznie dziękuję wszystkim strażakom, którzy włączali się w akcję i poświęcili swój wolny czas. To Arkadiusz, Roman, Marcin, Patryk, Tomasz, Jarosław, Paweł, Kamil i Krzysztof - kończy Piotr Naczas.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze