Reklama

Gmina Kłoczew usuwa azbest dzięki unijnym środkom. Rusza projekt „Lubelskie bez azbestu”

Gmina Kłoczew podpisała umowę na realizację projektu „Lubelskie bez azbestu”. W ramach Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021–2027 na działania związane z usuwaniem azbestu przeznaczono 15,5 mln euro, które trafią do 213 gmin regionu.

W ramach projektu w 2026 roku gmina odbierze od właścicieli nieruchomości zdemontowane i odpowiednio zabezpieczone materiały zawierające azbest. Warunkiem jest umieszczenie płyt na paletach i dokładne owinięcie ich folią, tzw. „ostreczowanie”. Tak przygotowany materiał będzie odbierany bezpłatnie.

Bezpieczeństwo mieszkańców i środowiska

Celem inwestycji jest zwiększenie bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców oraz ograniczenie negatywnego wpływu azbestu na środowisko. Dzięki wsparciu możliwe będzie poprawienie jakości życia w regionie. Gmina Kłoczew podkreśla, że projekt jest efektem skutecznych negocjacji Samorządu Województwa Lubelskiego z Komisją Europejską.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości