Gmina Kłoczew podpisała umowę na realizację projektu „Lubelskie bez azbestu”. W ramach Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021–2027 na działania związane z usuwaniem azbestu przeznaczono 15,5 mln euro, które trafią do 213 gmin regionu.
W ramach projektu w 2026 roku gmina odbierze od właścicieli nieruchomości zdemontowane i odpowiednio zabezpieczone materiały zawierające azbest. Warunkiem jest umieszczenie płyt na paletach i dokładne owinięcie ich folią, tzw. „ostreczowanie”. Tak przygotowany materiał będzie odbierany bezpłatnie.
Celem inwestycji jest zwiększenie bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców oraz ograniczenie negatywnego wpływu azbestu na środowisko. Dzięki wsparciu możliwe będzie poprawienie jakości życia w regionie. Gmina Kłoczew podkreśla, że projekt jest efektem skutecznych negocjacji Samorządu Województwa Lubelskiego z Komisją Europejską.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze