Reklama

Gmina Ryki inwestuje blisko 400 tys. zł w nowe oświetlenie

 Burmistrz RykJarosław Żaczek, podpisał umowy na realizację kluczowych inwestycji oświetleniowych. Nowe latarnie pojawią się w Rykach oraz w miejscowości Podwierzbie. Wykonawcą wszystkich prac będzie firma Linter Energia Sp. z o.o. z siedzibą w Rzeszowie. Łączna wartość podpisanych umów to 390 720,57 zł.

Nowe lampy w strategicznych punktach Ryk

Największa część środków, w kwocie 199 167,75 zł, zostanie przeznaczona na budowę oświetlenia wzdłuż nowej drogi gminnej. Połączy ona ulicę Młynarską z ulicą Sadową w Rykach, co znacząco poprawi bezpieczeństwo w tym rejonie.

Reklama

Dodatkowo, gmina zainwestuje 99 698,88 zł w budowę oświetlenia drogowego przy ulicy Klonowej i ulicy Spokojnej. To odpowiedź na potrzeby mieszkańców, którzy od dawna czekali na poprawę widoczności w tej części miasta.

Jaśniej i bezpieczniej w Podwierzbiu

Inwestycje obejmą również tereny wiejskie. W miejscowości Podwierzbie powstanie nowoczesna, kablowa linia oświetleniowa. Zostaną tam zainstalowane wolnostojące latarnie. Koszt tego zadania wyniesie 91 853,94 zł.

Realizacja tych trzech projektów jest kolejnym krokiem w kierunku systematycznej poprawy bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców Gminy Ryki.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości