Reklama

Gmina Ryki. Od września śmieci droższe o 30%

Radni zdecydowali o podwyżce cen: 12 zł za odbiór segregowanych i 20 zł za niesegregowane (od osoby)

- Podwyżka wynika z konieczności. Opłata śmieciowa może służyć wyłącznie na pokrycie kosztów utrzymania systemu gospodarki odpadami. Z roku na rok rosną koszty przyjęcia śmieci w Puławach. Ostatnią podwyżkę śmieci mieliśmy w 2016 roku. Minęło już ponad 3 lata. W tym czasie wzrosła ilość wywożonych śmieci, wzrosły również koszty obsługi PSZOK przy ul.Janiszewskiej, gdzie mieszkańcy mogą bezpłatnie oddać np. odpady wielkogabarytowe, budowlane czy zielone - mówi Jarosław Żaczek. - Każda podwyżka jest uciążliwa, ale porównując z innymi gminami, nasza jest na przyzwoitym poziomie - dodaje burmistrz Ryk.

Więcej w najbliższym wydaniu "Twojego Głosu"

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Łukasz - niezalogowany 2019-07-15 07:55:01

    To rozumiem 30% a nie jak w Dęblinie 100%... Normalne podejście do zagadnienia...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2019-07-15 11:38:18

    A jak to jest z tym że na rodzine opłata nie może być wyższa niż 36 zł miesięcznie? Kiedyś takie kartki rozdawali. Funkcjonuje to?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2019-07-15 13:35:36

    Bardzo przyzwoita podwyżka.Żelechów 300% tj.21zł od osoby na miesiąc!!! Nigdzie w powiecie nie jest drożej

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości