Na dzisiejszej sesji Rada Miejska w Rykach podjęła uchwałę o udzieleniu pomocy finansowej dla powiatu ryckiego. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu, który pozwoli na bardziej efektywną realizację zadań szpitala powiatowego
Od 13 października decyzja wojewody lubelskiego z ryckim szpitalu został wydzielony oddział covidowy. Wymaga to zachowania szczególnych reżimów sanitarnych. - Spełnienie tych wymogów ułatwią urządzenia pomocne w dezynfekcji i sprzątaniu w postaci parownic oraz automatów szorująco-zbierających. Parownice pozwolą na skuteczne odkażanie łóżek szpitalnych, łazienek, natomiast automaty sprzątające pozwolą na odciążenie personelu pomocniczego i poświęcenie większej ilości czasu pacjentom - wyjaśnia Piotr Kienig, prezes spółki Szpital Powiatowy w Rykach.
Szpital zwrócił się również o dofinansowanie cyfryzacji pracowni RTG. - Chcemy wprowadzić system, który przyspiesza diagnostykę oraz możliwość zdalnego opisywania badań przez lekarzy radiologów, co w obecnej sytuacji związanej z COVID-19 jest kluczowe - mówi prezes Kienig. Na cyfryzację RTG szpital pozyskał 100 tys. zł z Fundacji Orlen. Brakuje 8 tys. zł, które zdecydowała się pokryć gmina Ryki. W sumie samorząd gminy Ryki przekaże na rzecz szpitala 68.257 zł.
W ryckim szpitalu przyjętych do tej pory było około 60 pacjentów zakażonych koronawirusem. Przeważają osoby nie zaszczepione. Zaszczepione stanowią ok. 5%. Do wczoraj w wyniku koronawirusa zmarło tu 9 osób. Tylko jedna z nich była zaszczepiona.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Może warto zadać 2 proste pytania. 1. Z jakiego okresu 5% to osoby zaszczepione. Czy przypadkiem nie od początku pandemii - wtedy wszyscy pacjenci byli niezaszczepieni i biorąc ich pod uwagę, to nawet gdyby teraz w szpitalu byli sami zaszczepieni to i tak ten procent by wynosił 5% może 5,5%. 2. Jaka jest sytuacja teraz. Ile procent z OBECNIE PRZEBYWAJĄCYCH pacjentów stanowią osoby zaszczepione.
Może warto zadać 2 proste pytania. 1. Z jakiego okresu 5% to osoby zaszczepione. Czy przypadkiem nie od początku pandemii - wtedy wszyscy pacjenci byli niezaszczepieni i biorąc ich pod uwagę, to nawet gdyby teraz w szpitalu byli sami zaszczepieni to i tak ten procent by wynosił 5% może 5,5%. 2. Jaka jest sytuacja teraz. Ile procent z OBECNIE PRZEBYWAJĄCYCH pacjentów stanowią osoby zaszczepione.